İş Bankası Esnaf Kredisi

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi

Esnaf kredisi seçeneği KOBİ tanımı içinde bulunan ve vergi levhalı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan her türlü esnafa ve işletmelere verilmekte olan kredi türü “Esnaf Kredisi” ya da KOBİ kredisi olarak adlandırılmaktadır. İşletme adına kullanım olanağı sunulan bu esnaf kredisi işletmelerin sermayelerini desteklemek amacı ile borçlu cari hesapla çalışan faizli göre ödeme olanağı sunulan kredi finansmanıdır.

Esnafların genellikle mal alımları, iş yeri yenileme, nakliye, taşınma, ihale, demirbaş ve malzeme alımları, büyüme ve lojistik ağ kurma gibi talepleri doğrultusunda ihtiyaç duymuş olduğu finansman desteğini sağlamak amacı ile başvurdukları esnaf / KOBİ kredi ürünü İş Bankası Esnaf Kredisi kampanyası ile ayrıcalıklı olarak kullanıma açılmıştır.

Vergi levhalı olarak faaliyetini sürdürmekte olan her türlü esnafın ve işletmenin duymuş olduğu finansman desteğini ve faaliyetlerini kesintisiz sürdürmelerine olanak sunan Türkiye İş Bankası, 36 ay vadeli esnafa destek kredisi 6 ay geri ödemesiz avantaj sunmaktadır. 100.000 TL’ye 36 ay vade seçeneği sunan ve esnafa özel faiz oranları uygulayan İş Bankası, taksitli ticari kredileri internet şubesinden çok kısa bir süre içerisinde aktarabilme ayrıcalığı da sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası Esnaf Kredisi Özellikleri

Esnaf ve küçük işletmelerin işleri ile ilgili acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile İş Bankası’nın sunmuş ayrıcalıklı ve avantajlı kredi seçeneğine esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerinin tümü başvurabilmektedir. Ayrıca bu üyelerin kullanımına açık olan İş Bankası Esnaf Kredisi, bankadan Ticari Kredi Kartı alınması ya da yeni üye iş yeri olunması halinde kredi kullanımı esnasında tahsil edilen komisyon tutarının %10’u yeni tahsis edilmiş ya da mevcut şirket kredi kartına “MaxiPuan” olarak iade edilmektedir.

Esnafa Destek Kredisi asgari 3 ay azami 36 ay vade seçeneğine sahiptir. Bankanın düzenlemiş olduğu kampanya kapsamında taksit ödemeli ticari kredi seçeneği 5 milyon TL’ye kadar 36 ay vade seçeneği ile sınırlıdır. Ancak 6 aya kadar geri ödemesiz olarak kullanmak mümkündür. Kredi başvurusu sonrasında son karar ise İş Bankası tarafından verilmektedir.

36 aya varan vade seçeneğine sahip İş Bankası Esnaf Kredisi faiz oranları %1,61’den başlamaktadır. Uygulanacak faiz oranları ve geçerli olacak aylık akdi faiz oranları kampanya dahilinde esnaflara özel olarak değişebilmektedir.

Esnaf Kredisi Başvuru Koşulları

KOBİ tanımı içinde bulunan ve vergi levhalı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan her türlü esnafa ve işletmelere verilmekte olan bu kredi ürününe “Esnaf ve Sanatkarlar Odası” üyelerinin tümü başvurabilmektedir. 6 ay geri ödemesiz 36 ay vade seçeneğine sahip İş Bankası Esnaf Kredisi başvurusu için bankanın herhangi bir şubesini ziyaret etmek yeterlidir. Ancak her bir bankanın esnaf kredisi başvuru koşulları ve başvuru işlemi esnasında talep ettiği evraklar değişiklik gösterebilmektedir.

Esnaf kredisinden yararlanılabilmesi için küçük ya da orta ölçekli bir işletme sahibi olunması gerekmektedir. Esnaf kredisi Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na yeni üye olacak ya da yeni açılacak işletmeler için kullanılan bir kredi finansmanı değildir. Yeni bir işletme kurulması amacı ile verilmeyen bu krediden yararlanılabilmesi için vergi levhalı olarak faaliyet gösteren her türlü esnafın ve işletmenin finansal desteğe ihtiyacı olması gerekmektedir.

Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Esnaf Kredisi başvurusunun değerlendirme sürecinden sonra banka birtakım bilgi ve belgelerin ibraz edilmesini istemektedir. Mali verileri gösterir evraklar, bilanço, işletmeye ait gelir belgesi, ticaret sicil gazetesi kaydı ya da örneği ve ikametgah belgesi talep edilmektedir. Gereklilik esnasında farklı şartlarda kredi tahsis etme ve esnaftan teminat talep etme hakkı bulunabilmektedir. Krediye uygulanacak olan sigorta primleri, kredinin vade süresi, müşterinin yaşı ve kredinin tutarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.