Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Bankaların sunmuş olduğu kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı gibi ürün ve hizmetlerden yararlanabilmek için bir takım koşul ve kriterlerin sağlanmış olması gerekmektedir. Öncelikle referans notu olarak değerlendirilen ve müşterilerinin kredibilitelerinin analiz edildiği kredi notunun yüksek bir skor bandında olması istenmektedir. Daha sonrasında kullanılan kredili ürünün geri ödemelerini garanti alınmasını sağlayacak düzenli bir gelire sahip olunması istenmektedir.

Aylık belgelenebilir bir gelir sahibi olmak kullanılacak kredili ürünün limitin ve vade sürelerinin oluşturulmasında önemli bir faktördür. Ancak günümüzde bankaların çalışma politikalarında yapmış olduğu yenilikler ve düzenlemeler çerçevesinde Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar aracılığı ile belirli limitler dahilinde kredi kartı kullanabilme şansını elde etmektedirler.

Taksitli alışveriş imkanı sağlayan ve nakit taşıma ihtiyacını ortadan kaldıran kredi kartlarının başvurularında kredi notu ve düzenli bir gelir önemli bir kriter olsa da sigortası bulunmayan kişiler ilgili düzenlemeler doğrultusunda düşük limitli kredi kartı kullanabilmekte ve finansal yaşam içerisinde aktif olarak rol alabilmektedir.

Sigortasız Kredi Kartı Limitleri

Kredi kartı başvuru işlemlerinde yukarıda da ifade edildiği gibi kredi notu oldukça önemlidir. Finansal yaşam içerisinde herhangi bir olumsuz kaydı olmayan kişiler ve riskli müşteri grubunda bulunmayan kişiler sigortalı bir çalışan olmasa dahi kredi kartı alabilmektedir. Başvuru işlemlerinde kredi kartı limitleri aylık gelir üzerinden belirlendiği için; sabit geliri olmayan yani sigortası bulunmayan banka müşterilerine güncel olarak en yüksek 1.000 TL limitli kredi kartı tahsis edilmektedir.

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar dönemsel olarak düzenlemiş olduğu kampanyalar ile ev hanımlarına ve öğrencilere özel olarak hazırlamış olduğu avantajlar ile daha yüksek limitlerde kredi kartı sağlayabilmektedir. Ayrıca sigorta olmadan aylık düzenli gelirin (kira, nafaka gibi) belgelenmesi halinde de bu limit yükseltilebilmektedir.

Sigortasız Kredi Kartı Alma İşlemleri

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar aracılığı ile kredi kartı sahibi olmak isteyen tüketicilerin bizzat banka şubesini ziyaret ederek işlem yapması önerilmektedir. Online kredi kartı başvuruları esnasında kişilerin güncel kredi notu ve gelir bilgileri değerlendirildiğinden dijital bankacılık kanalları ile yapılan sigortasız kredi kartı başvuru işlemleri olumsuz yanıtlanacaktır.

Banka şubeleri aracılığı ile yapılan kredi kartı başvurularında sigortasız olan kişilerin durumu bildirmeleri ve düşük limitli kredi kartı talep etmeleri yeterlidir. Sigortası bulunmayan ancak kira ya da ortaklıklardan elde etmiş olduğu bir gelire sahip olan kişilerin bu geliri bankaya belgelemesi gerekmektedir. Gelirin belgelenmesi ile birlikte daha yüksek limitli bir kredi kartına sahip olmak mümkündür.

Sigortasız Kişiye Teminatlı Kredi Kartı

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar aracılığı ile kredi kartı alma işlemlerinde izlenecek bir diğer yöntem ise teminatlı kredi kartı işlemleridir. Sigortasız olan ve ek bir geliri bulunmayan ancak finansal yaşam içerisinde bulunmak isteyen tüketiciler belli teminatlar karşılığında bankanın riskini en aza indirerek düşük limitlerde kredi kartı kullanıcısı olabilmektedir.

Teminatlı kredi kartı işlemlerinde bankada bir hesap açılarak kredi kartı limiti tutarındaki paranın bu hesaba konulması istenmektedir. Kartın kullanıldığı süre içerisinde bu hesap banka tarafından bloke edilmektedir. Bu bloke işlemi ile birlikte banka müşterisine hesapta bloke edilen tutara eş değer bir kredi kartı tahsis etmektedir.

Bloke teminatlı kredi kartı olarak da adlandırılan bu işlem, genellikle kredi notu düşük ve herhangi bir geliri bulunmayan müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntem sigortasız olarak kredi kartı sahibi olmaya olanak tanırken aynı anda finansal yaşam içerisindeki ödeme performanslarının düzeltilmesine ve kredi notunun yükseltilmesine yardımcı olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.