Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Düşük Faizli Emekli Kredileri

Günümüzde ülke genelinde hizmet vermekte olan pek çok kamu ve özel bankanın emekli maaş müşterilerine özel sunmuş olduğu ayrıcalıklar ve kampanyalar bulunmaktadır. Emekli müşteri portföylerine yönelik hazırlamış oldukları bu kredili ürünlere ilişkin kampanyalar ile emekli bireylerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılarken aynı anda hem mevcut müşterilerini kaybetmemek hem de emekli müşteri sayısını arttırabilmek için daha ayrıcalıklı fırsatları kullanıma sunmaktadır.

Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar olarak da adlandırılabilen bu bankalar dönemsel olarak sıfır faizli emekli kredisi seçenekleri ile de oldukça dikkat çekmektedir. Yalnızca anaparanın ödendiği ve herhangi bir faizin alınmadığı bu kampanyalara ek olarak düşük faizli kredi seçenekleri ile de emekli maaş müşterilerinin finansal arayışlarına çözüm sunmaktadırlar.

Maaşlarını bu bankalardan alan ya da bankaya aktarılmasını taahhüt eden emekli müşterilere özel hazırlanan bu kredi kampanyaları ve kampanya koşulları her bir bankada değişiklik göstermekle birlikte; ihtiyaç kredisi türünde olup genellikle 36 ay vade seçeneğine sahiptir. Ülke genelinde hizmet vermekte olan ve Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar ise aşağıda yer almaktadır.

Halkbank Emeklilere Düşük Faizli Kredi

Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar arasında yer alan Halkbank, son dönemde düzenlemiş olduğu “Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi” kampanyası ile emekli maaşlarını bankadan alan ya da bankadan almayı taahhüt eden müşterilerine acil nakit ihtiyaçlarında kullanabileceği 100.000 TL’ye kadar olan krediyi %1,60 faiz oranları ile kullanıma açmıştır.

Her bir emekli maaş müşterisinin bütçelerine uygun ödeme seçeneklerinin sunulduğu bu kredi ürünü, 36 ay vade seçeneğine sahiptir. Tercihe göre emekli ihtiyaç kredisini %1,60’dan başlayan faiz oranı ile tahsis ücretli bir şekilde ya da %1,65’den başlayan faiz oranı ile tahsis ücreti olmadan kullanmak mümkündür.

Aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ya da serbest ödemeli olarak kullanılabilecek Halkbank düşük faizli emekli kredisine ek olarak maaşlarını Halkbank’tan alan müşterilere özel “Emekli Mini Kredi” seçeneği de bulunmaktadır. 5.000 TL’ye kadar olan tüm acil nakit ihtiyaçlarında kullanılmasına olanak sunulan bu kredi kampanyasından %1,60 faiz oranları ile yararlanmak mümkündür.

Emekli müşterilerin bütçelerine uygun geri ödeme seçeneklerinin bulunduğu bu kredi ürünlerine başvuru yapabilmek için herhangi bir Halkbank şubesini ziyaret etmek ya da dijital bankacılık kanalları ile kredi başvurusu yapmak yeterlidir.

Garanti BBVA Emeklilere Düşük Faizli Kredi

Emeklilere Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar içerisindeki bir diğer banka ise Garanti BBVA’dır. Emeklilere özel düzenlemiş olduğu ihtiyaç kredisi ürününde özel avantajlı faiz oranları ile uygun kredi seçenekleri sunmaktadır.

Emekli maaşını Garanti Bankası’ndan alan ya da almayı taahhüt eden müşterilere herhangi bir banka şubesine gitme ihtiyacı olmadan online başvuru yapabilme olanağı sunan Garanti BBVA, 10.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarında 12 ay vade seçeneği sunmaktadır. %1,69 faiz oranları sunmuş olduğu 10.000 TL üst limitli emeklilere özel ihtiyaç kredisinde uygulanacak faiz oranları müşteri özelinde değişiklik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası Emeklilere Düşük Faizli Kredi

Emekli maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler bankanın düzenlemiş olduğu “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” kampanyası ile nakit ihtiyaçlarından konut kredisi ürününe kadar ayrıcalıklı faizlerden yararlanmaktadır. Dijital bankacılık kanalları sayesinde herhangi bir banka şubesini ziyaret etmeden anında kredi kullanılmasına olanak sunan Ziraat Bankası, tüketici kredisinde 20.000 TL’ye kadar 12 ay vade seçeneğinde %1,63 faiz uygulamaktadır. Konut kredisi kampanyalarında ise 100.000 TL’de 120 ay vade süresinde %1,37 ve 1.000.000 TL üzerinde ise 120 ay vade süresinde %1,41 faiz oranı bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.