PTT Kredisi 2022

2022 PTT Kredileri

PTT nakit ihtiyacı bulunan PTT emekli maaş müşterilerine ve personellerine 2022 yılı itibari ile düzenlemiş olduğu kampanyalar ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile kredi desteği sağlamaya devam etmektedir. PTT işyerleri aracılığı ile verilmekte olan bu kredi destekleri PTT Bank ve ülke genelinde faaliyet göstermekte olan diğer özel ve kamu bankaları aracılığı ile emeklilere ve kurum çalışanlarının kullanımına açılmıştır.

PTT Kredisi 2022 kampanyaları dahilinde acil nakit ihtiyacı bulunan emekliler kefilsiz ve şartsız PTT kredisi kullanabilme olanağına sahipken aynı anda uygun vade süreleri ve faiz oranları ile finansman desteği alabilmektedirler. PTT Bank kredisi ve PTT kredisi veren anlaşmalı bankalar tarafından düzenlenen kredi kampanyaları, kredi koşulları ve başvuru şekilleri aşağıda yer almaktadır.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

PTT Kredisi veren anlaşmalı bankalar içerisinde yer alan Aktif Bank, acil nakit ihtiyacı bulunan PTT emekli maaş müşterilerine kefilsiz, şartsız PTT şubelerinden kullanabilecekleri Emekli Kredisi kampanyası düzenlemiştir. Nakit ihtiyacı bulanan PTT emekli maaş müşterilerinin kullanabilecekleri bu kredi desteği 3 – 36 ay vade seçeneğine sahip olup, %2,79 faiz oranlarındadır. Kredi alt limiti 1.250 TL olup, üst limiti ise 80.000 TL’dir. Bu kredi seçeneğinden 80 yaşına kadar olan emekli maaş müşterileri yararlanabilmektedir.

PTT Kredisi 2022 kampanyaları içerisinde yer alan Aktif Bank ihtiyaç kredisi ürünü de bulunmaktadır. Bu kredi seçeneğinden de yine kefilsiz, şartsız, teminatsız ihtiyaç kredisi kullanmak mümkündür. 30.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlar için sunulan PTT emekli kredisi %2,59 faiz oranları ile PTT emekli maaş müşterilerinin kullanımına açılmıştır. Kredinin vade süresi ise 36 ay olup, PTT işyerlerinden kolayca başvuru yapılabilmektedir.

Emekli maaşını PTT’den alan ya da emekli maaşını PTT’ye taşıyan PTT işyeri müşterileri en yakın PTT işyerini ziyaret ederek 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarını kefil, koşul ve şart olmadan giderebilme şansına sahiptir.

Aktif Bank ve PTT iş birliği ile sunulan PTT Kredisi 2022 kampanyası dahilinde SMS ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. SMS ile PTT emekli kredisi seçeneğinden yararlanabilmek için herhangi bir PTT şubesini ziyaret etmeye gerek kalmadan tek bir SMS ile talep edilen kredi tutarı maaş hesabına aktarılmaktadır.

SMS ile kredi başvurusu işlemi için maaşını PTT’den alan emeliler EMEKLİ boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 3050’ye kısa mesaj göndermeleri yeterlidir. Tek bir SMS ile kolayca talep edilen kredinin kullanımı mümkündür.

PTT Tüketici Kredisi 2022

PTT Kredisi 2022 kampanyaları arasında yer alan PTT Tüketici Kredisi seçeneği acil nakit ihtiyacı olan PTT emekli maaş müşterilerine sunulan bir ihtiyaç kredisi ürünüdür. Nakit ihtiyaçları için %2,59 faiz oranları ile sunulan bu kredi desteği, 3 ila 36 ay vade seçeneğine sahiptir. 30.000 TL’ye kadar bireysel ihtiyaçların finanse edilmesini sağlayan PTT tüketici kredisi N Kolay İhtiyaç Kredisi başlığı altında kullanıma açılmıştır.

PTT emeklilerine özel sunulan bu kredinin faiz oranları, emekli maaş müşterisinin kredi notuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hesaplamada kullanılmakta olan %2,59’luk faiz oranı en yüksek skor bandında bulunan emekli kişiler için geçerli olan akdi faiz oranıdır.

2022 PTT Kredisi Başvurusu

Maaşını PTT’den alan emeklilere anlaşmalı bankalar aracılığı ile sunulan PTT Kredisi 2022 başvuruları için PTT müşterilerine bizzat başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuru işlemi esnasında nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kredi başvuru işleminde ise; PTT işyerlerinde bulunan ilgili bankanın kredi başvuru evraklarının doldurulması istenmektedir. Kredi başvuru formunun içerisinde istenen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması sonrasında kredi değerlendirmesi ve hesaplamaları ilgili banka tarafından yapılmaktadır. Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde ise talep edilen kredi tutarı maaş hesabına aktarılmaktadır.

Kredi işlemi esnasında kesilen masraflar ilgili bankalar tarafından kesilmektedir. Ayrıca bankanın çalışma politikaları gereğince PTT emekli maaş müşterilerinden ek bilgi ve belge talep edilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.