Garanti Bankası Motosiklet Kredisi

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi

Garanti Bankası Motosiklet Kredisi, bankanın taşıt kredisi kapsamında sunmuş olduğu bir kredi ürünüdür. 48 ay vade seçeneğine sahip olabilen bu taşıt kredisi ürünü ile alınmak istenen motosikletin tutarını aylık küçük taksitler halinde ödeme şansı elde edilmektedir. Alınmak istenen motosikletin ipotek edilerek alınmasına olanak sunan bu kredi türüne alınacak olan motosikletin proforma faturası ile de başvuruda bulunmak oldukça kolaydır.

Taşıt kredisi kapsamında verilen motosiklet kredileri bankaların çalışma politikaları çerçevesinde taşıtın değerinin %50’si ile %70’i arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki finansal yaşam içerisinde önemli bir yere sahip olan referans notu yani kredi puanı ve aylık gelir durumu da kullanılabilecek kredi oranında oldukça etkilidir.

Garanti Bankası Motosiklet Kredisi Özellikleri

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu taşıt kredisi türü Garanti Bankası Motosiklet Kredisi, 125 cc ve üzerindeki motor hacimlerinde ve belirli marka/modellerde kullanılabilmektedir. Ayrıca alınacak motosikletler için banka kasko zorunluluğu da istememektedir. Kredi kullanımı esnasında teminat olarak, satın alınmak istenen motorun rehin edilmesi yeterlidir. Motosiklete ait kredi tutarının tümü ile ödenmesi sonrasında da motosiklet üzerindeki rehin otomatik olarak kaldırılmaktadır.

Motosiklet sahibi olmak isteyen tüketicilere ayrıcalıklı avantajlar sağlayan Garanti Bankası, sunmuş olduğu krediyi hem 0 hem de ikinci el motosiklet almak isteyen müşterilerinin kullanımına açmıştır. Motosikletin bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan bölümü için %70, 120.000 TL’yi aşan bölümü için de %50 oranında kredi kullanımına da olanak sunmaktadır. Ayrıca 0 km motosikletlerde taşıtın bedelinin 120.000 TL ve altında olması durumunda Garanti Bankası Motosiklet Kredisi vade süresi 60 ay, 120.000 TL üzerinde olması durumunda da maksimum 48 ay seçeneğinden yararlanılabilmektedir.

İkinci el motosikletlerde uygulanacak kredi vade süresi ise vade süresi ile motosikletin yaşının toplam 108 ay olması istenmektedir. 6 yaşındaki bir motosiklet için maksimum 36 ay vadeli Garanti Bankası Motosiklet Kredisi kullanılabilmektedir.

Kredi kullanımı esnasında satın alınacak motor rehin edileceği için, kefil zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak kredi başvurusu esnasında aylık gelir durumu ve kredi notu değerlendirmeleri sonrasında gereklilik halinde kefil ya da ek bilgi veya belge talep edilebilmektedir.

Kredi başvurusu yapabilmek için de motosikleti beğenmek yeterlidir. Garanti Bankası’nın anlaşmalı olduğu bayileri ziyaret ederek, bayiden ayrılmadan motosiklet kredisi başvurusu yapabilir, aylık gelir durumu ve taşıtın değerine uygun ödeme planını belirleyerek kredi işlemlerini yürütebilmek mümkündür.

Garanti Bankası Motosiklet Kredisi Başvurusu

Dijital bankacılık anlayışı ile tüm müşterilerine hizmet veren Garanti Bankası Motosiklet Kredisi ürününde de tüm tüketicilere ayrıcalıklı, hızlı ve pratik kredi başvurusu yapma olanağı sunmaktadır. Motosiklet kredisi başvurusu için bankanın herhangi bir şubesini ziyaret etmek mümkün olduğu gibi taşıtın alınacağı anlaşmalı bayilerden, 444OTOM ve Garanti Bankası İnternet Şubesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmek mümkündür.

Şube ve bayilerden yapılacak başvuru işlemi esnasında T.C. kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı ile kolaylıkla başvuru yapmak mümkündür. Gereklilik halinde banka satın alınmak istenen motosikletin ruhsatı ya da geçici tescil belgesi, sigortalı olarak çalışmakta olan tüketicilerin aylık gelir belgesi, talep edilmesi halinde kefilin gelir belgesi, serbest çalışan tüketiciler için vergi levhası, son 3 yıllık döneme ait bilanço ve gelir tablosu, şirket sahipleri için ise; şirketin mali durumunu ifade eden belgeler ile ortaklık yapısını ifade eden belgeler ek olarak talep edilmektedir. Bu belgelerin beyan edilmesi ile birlikte kredi başvurusu tamamlanmış olmaktadır.

İnternet bankacılığı üzerinden yapılacak online Garanti Bankası Motosiklet Kredisi başvurularında ise başvuru formu üzerinde ad, soyad, T.C. kimlik numarası, cep telefonu ve e posta adresi bilgileri talep edilmektedir. Ayrıca kredinin onaylanması halinde kasko seçenekleri ile ilgili bilgi almak isteyen tüketiciler başvuru ekranındaki kutucuğu doldurma şansına da sahiptirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.