Halkbank Kadın Girişimci Kredisi

Halk Bankası Kadın Girişimci Kredileri

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi ile çalışan, üreten, toplumsal kalkınmaya ve gelişmeye katkısı olan tüm kadınların yanında olmaya devam etmektedir. Türkiye ekonomisine vermiş olduğu desteklerin kapsamını genişleterek ilk defa iş kuracak olan ya da işini kurmuş olan kadın girişimcilerin finansman ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmesini sağlamak, iş hayatına girerken cesaretlendirmek ve teşvik etmek amacı ile kadın girişimci destek kredilerini kullanıma açmıştır.

Mal / hizmet üretimi, serbest meslek veya ticari faaliyetler çerçevesinde yeni bir iş yeri açmak isteyen kadınların veya bir iş fikri ile faaliyet göstermekte olan gerçek /tüzel kişi işletme sahibi olan kadın girişimcilerin yararlanabildiği Halkbank Kadın Girişimci Kredisi özellikleri ve avantajları ile il defa işini kurmuş ya da işini kuracak olan kadınların finansman ihtiyacını karşılarken diğer bankacılık ürün ve hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanmasına da olanak tanımaktadır.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Halk Bank tarafından kadın girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanıma sunulmuş olan bu kredi desteği işini kurmuş olan kadın girişimcilere için 100.000 TL’dir. Yeni iş kurmuş olan ve işletmesinin yaşı 6 ayı geçmemiş kadın girişimciler için ise 50.000 TL kredi verilmektedir. Kullanılan kredilerin vade süresi 36 ay olup, anapara geri ödemesiz dönem olarak 6 aylık bir avantaj sunulmaktadır.

Aylık küçük taksitler halinde kadın girişimcilerin kolay geri ödeme planına sahip olduğu Halkbank Kadın Girişimci Kredisi ile pek çok bankacılık ürün ve hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanılırken; ödemesiz döneme ilişkin faizler ise 3 ayda bir tahsil edilmektedir. Tüm bunlara ek olarak kadın girişimcilerin Halk Bank aracılığı ile kullanmış olduğu girişimci kredisi limitleri dahilinde 5.000 TL’lik kredili mevduat hesabı ve yine asgari 5.000 TL’lik ticari kredi kartları hesaplarına tanımlanmaktadır.

Kimler Kadın Girişimci Kredisi Alabilir?

Halkbank tarafından 100.000 TL’ye kadar kullanıma açılmış olan kadın girişimci destek kredisinden yararlanabilmek için bir takım koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Bir işletmenin Halkbank Kadın Girişimci Kredisi paketinden yararlanabilmesi için gerçek şahıs işletmesi ya da hisse toplamının en az %50’sinin başvuru tarihi itibari ile kadın olması istenmektedir. Ayrıca iş planı içerisinde gösterilmiş olan projenin gerçekleştirilmesini sağlayacak yürütecek ve organizasyon yeteneğine sahip olacak kadınlar da bu destekten yararlanabilmektedir. Sahibi ya da ortağı bulunduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetlerine aktif olarak katılan kadınlar da girişimci kadın desteğine başvuru yapabilmektedirler.

Sıfır Faizli Kadın Girişimci Kredisi

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi desteğinin yanı sıra kadın girişimcilere özel sıfır faizli esnaf kredisi ürününe de erişmek mümkündür. Bu finansman aracından KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi alan kadın girişimciler yararlanabilmektedir. 30 yaşını doldurmamış kadın girişimcilere 100.000 TL kredi limiti sunulmaktadır. Minimum 1 yıllık ustalık belgesi bulunan ve ilgili meslek kolunda son bir yıl içerisinde işletme kurmuş olan kadın girişimciler ise 225.000 TL kredi kullanabilmektedir. Bu kredi finansmanından yararlanılırken de 0 faizle kullanma şansı elde edilmektedir.

KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi

Azami kredi limiti 50.000 TL olan KOSGEB Halkbank Kadın Girişimci Kredisi, başvuru sahibinin kadın, genç, engelli, birinci derecede şehit ve gazi yakını olması durumunda 70.000 TL olarak uygulanmaktadır. Halkbank kadın girişimciler için kredi seçeneğine alternatif olarak tercih edilen bu finansman desteğinden KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve aktif işletmeler, bilgi beyannamesi güncel kadın girişimciler ve KOSGEB desteği ile işini kurmuş olan faal işletmeler yararlanabilmektedir.

Halkbank tarafından sunulan bu kredi ürününün vade süresi ise 36 aydır. Kredinin kullanılması halinde geri ödemeler aylık eşit taksitler halindedir. Kadın girişimciye uygulanacak faiz oranları ise KOSGEB’in destek oranının düşürülmesinden sonra belirlenmektedir.

En az bir yıllık ustalık belgesi bulunan ve söz konusu meslek kolunda son bir sene içinde kendi adına işletme kurmuş olan kadın girişimciler Halk Bank girişimci kredileri hakkında detaylı bilgi almak ve kredi başvurusunu gerçekleştirmek için herhangi bir Halk Bank şubesini ziyaret ederek işlemlerini yürütebilmektedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.