Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi

Finansbank Tarım ve Çiftçi Kredileri

QNB Finansbank sunmuş olduğu işletme kredileri sayesinde tarım ve çiftçilikle uğraşan üreticilerin daha verimli ve rahat bir şekilde faaliyetlerini sürdürmelerine olanak tanımaktadır. Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi seçenekleri ile zirai üretim sürecinden hayvancılık alanındaki yatırımlara kadar pek çok alanda finansman desteği ile üreticilerin yanında olurken düşük faizli ve hatta faizsiz tarımsal krediler ile tam destek olmaktadır.

QNB Finansbank tarım ve çiftçilikle uğraşan işletmelere Finansçı desteği ile ihtiyaç duyulan alanda ayrıcalıklı ve zirai üretim sürecini zorlamayan kredi olanakları sunarken farklı üretim alanlarına özgü olan finansal kaynakların temin edilmesine de yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu işletme kredileri sayesinde çiftçilerin hesaplarında para olmasa dahi tarımsal kredili mevduat hesapları aracılığı ile cazip faizlerle nakit çekme şansını elde etmektedirler.

Her ihtiyaca özel nakit çözümler sunan QNB Finansbank, uzun vadeli ödeme seçenekleri ile tarım ve hayvancılık ile uğraşan işletmelere özel kredi imkanlarını kullanıma açmıştır. Hizmet tercihlerine göre eşit oranlı taksitlendirilebilen ve esnek ödeme seçeneklerinin de yer aldığı bu kredi seçenekleri aşağıda yer almaktadır. Bu kredilerin ödeme planları hasat dönemlerine uygun olarak düzenlenebilmekte ve ürünlerin risk alınmadan üretimi desteklenmektedir.

Finansbank Besicilik Kredisi

Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi içerisinde yer alan Besicilik Kredisi, besicilik ile ilgilenen üreticilerin veya firmaların nakit ihtiyaçlarının giderilebilmesi için tasarlanmıştır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların temini ve kesimi ile ilgili olan tüm süreçte aranan finansal teminin karşılanmasına yardımcı olan bir araçtır.

Besicilik kredisi ile üretim maliyetlerinin %85’ine kadar olan kısmını karşılamak mümkündür. 24 ay vade seçeneklerine sahip olan bu finansman aracının ödeme planları 1, 3, 6 ve 12 ayda bir olacak şeklinde düzenlenebilmektedir.

Finansbank Arıcılık Kredisi

Finansbank Arıcılık Kedisi, Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi içerisinde dikkat çeken ve arı yetiştiricilerinin imdadına yetişen özelliklere sahip kredi türüdür. Ahşap kovan alımı, balmumu alımı, koruma ekipmanlarının alımı, ana arı veya arı kolonisi teminleri ile birlikte nakliye giderlerinin tümünün finanse edilmesini sağlayan bu kredi ile üretim maliyetinin %75’ini karşılamak mümkündür.

Kredinin karşılama oranı üretim maliyetlerinin %85’ine kadar yükseltilebilir özelliğe sahiptir. 2 yıla kadar taksitlendirme yapılabilen arıcılık kredisinin geri ödemeleri ise besicilik kredisinde olduğu gibi hasat dönemlerine göre planlanabilmektedir.

Finansbank Organik Tarım Kredisi

Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi seçenekleri arasında en çok dikkat çeken Organik Tarım Kredisi, üretimden bakıma, işçilikten hasata, sertifikasyon, marka alma ve paketleme gibi organik tarım işlemlerine ilişkin tüm işletme giderlerinin finanse edilmesini sağlayan bir araçtır.

Üretim maliyetlerinin %75’ini karşılayan Organik Tarım Kredisi, Arıcılık Kredisi’nde olduğu gibi kredinin karşıma oranı üretim maliyetinin %85’ine kadar yükseltilebilmektedir. 24 ay vade seçeneğine sahip bu kredinin geri ödemeleri 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ayarlanabileceği gibi hasat dönemine uygun da planlanabilmektedir.

Finansbank Sera Kredisi

QNB Finansbank tarafından sera üreticileri için geliştirilmiş ve tasarlanmış olan bu kredi ürünü, tohum, fide, sulama, ısıtma ve gübre gibi tüm temel ve ekipman ihtiyaçlarının karşılanmasını hedeflemektedir. Seracılık esnasında üretim maliyetlerinin %75’inin karşılanmasına yardımcı olan bu Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi içerisindeki Sera Kredisi, başvuru sahibi özelinde maliyet oranları %85’e kadar yükseltilebilmektedir. Diğer kredi ürünlerinden farklı olarak 36 ay vade seçeneğine sahip olup, 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ödemeli olarak düzenlenmektedir.

Finansbank Sözleşmeli Üretim Kredisi

Finansbank Tarım Çiftçi Kredisi kampanyaları arasında ayrıcalıklı kredi ürünü olarak dikkat çeken Sözleşmeli Üretim Kredisi, sözleşme doğrultusunda başka firma veya aracı kuruluşlara yönelik üretim gerçekleştirmekte olan üreticilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu finansman aracı sayesinde; ilaç, gübre, tohum ve yem gibi ihtiyaçlarda doğan nakit arayışlarını gidermek mümkündür.

Sözleşmeli üretim kredisi desteği üretim maliyetlerinin ¾’ünü karşılamaktadır. Özel banka müşterileri için bu oran %85’e kadar yükseltilebilmektedir. Kredi vade süresi 24 ay olup, taksitler ise 1, 3, 6 ve 12 ay şeklinde planlanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.