Fibabanka Esnaf Kredisi

Fibabanka Esnaf ve KOBİ Kredisi

İş yerini geliştirmek isteyenlere ayrıcalıklı kredi fırsatı sağlayan Fibabanka Esnaf Kredisi seçeneği ile avantajlı faiz oranları ve kredi üst limitleri ile esnaf ve KOBİ’lerin nakit odaklı problemlerine çözümler sunmaktadır. Avrupa Komisyonu tarafından yürütülmekte olan EaSI yani İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı çerçevesinde esnafların ve KOBİ’lerin ihtiyaçlarına ayrıcalıklı çözümler sunan Fibabanka “Kolay Kredi” olarak adlandırmış olduğu bu esnaf kredisini kullanıma açmıştır.

Avrupa Birliği (AB) garantörlüğü ile desteklenmekte olan EaSI programı içerisindeki üye devletler arasında ülkemizi temsil etmekte olan Fibabanka, 9 ve altında çalışan sayısına sahip esnafları ve KOBİ’leri destekleyerek Avrupa’dan gelen desteği finanse etmektedir. 3 aydan 24 aya kadar vade seçeneklerine sahip Fibabanka Esnaf Kredisi üst limiti ise 130.000 TL’dir. Esnafların ve KOBİ’lerin ihtiyaç duymuş olduğu nakit desteğini sunan banka Avrupa Yatırım Fonu EaSI ile ilgili detaylı bilgilere ise sitesinde yer vermektedir.

Fibabanka Esnaf Kredisi Başvuru Koşulları

Esnaf ve KOBİ’lere kısa süreli ya da acil nakit ihtiyaçlarını en uygun ve cazip oranlar ile finanse eden Fibabanka Esnaf Kredisi başvuru koşulları ile de tüm esnafları desteklemektedir. Aylık akdi faiz oranı %1,85’den başlayan faiz oranlarına sahip krediden son yıl cirosu 4.500.000 TL’ye kadar olan esnaflar ve KOBİ’ler yararlanabilmektedir. Ayrıca ülke içerisinde kurulmuş ve aktif faaliyet göstermekte olan kurumlar bu kredi desteğinden faydalanabilmektedir.

9 kişi ve altında çalışana sahip olan mikro işletmeler ya da sosyal girişimci olarak faaliyet göstermekte olan işletme sahipleri bu kredi ürününden ayrıcalıklı olarak yararlanabilmektedir. Eşit taksitlere sahip olan bu kredinin üst limiti 130.000 TL olup, vade süresi ise 3 ila 24 ay arasındadır. Esnaf ve KOBİ’nin talebine göre 24 aya kadar vadeli olarak kullanılabilmektedir.

Fibabanka Esnaf Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler

Bankaların ve finans kuruluşlarının sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin kullanımında olduğu gibi Fibabanka Esnaf Kredisi başvurusu esnasında banka esnaf ve KOBİ’lerden bir takım bilgi ve belgelerin beyan edilmesini talep etmektedir. 9 kişi ve altında çalışana sahip olan bu mikro ya da girişimci işletmelerin aşağıda yer alan belgeleri başvuru esnasında en yakın Fibabanka şubesine beyan etmeleri gerekmektedir.

 • C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanı
 • İşletmeye ait bilanço, gelir tabloları ya da mizanlar
 • İşletmeye ait vergi levhası
 • İşletmenin adres beyanı
 • İmza beyannamesi
 • 9 kişi ve altında çalışan koşulu bulunduğu için; işletmede çalışan sayısını gösteren en geç 90 gün içerisinde alınmış olan SGK Bildirgesi
 • Tüzel kişi işletmeleri için Kurumlar Vergi Beyannamesi
 • Şahıs firmaları için Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Esnaf ve Sanatkarlar Oda kaydı
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret ve Sanayi Oda Belgesi

Yukarıda belirtilmekte olan belgelere ek olarak EaSI yani Esnaf Kredisi kapsamında ek evrak ve belge talep edilebilmektedir.

Fibabanka Esnaf Kredisi Başvurusu

Fibabanka Esnaf Kredisi koşullarını sağlayan ve kredi kullanımı esnasında talep edilen belge ve bilgileri beyan edebilecek olan tüm işletmeler en yakın Fibabanka şubesi üzerinden esnaf kredisi başvurusu yapabileceği gibi internet bankacılığı ve SMS ile kredi başvurusu yapabilmektedir.

Bankanın internet şubesi üzerinden Fibabanka Esnaf Kredisi hemen başvur butonu üzerinden online olarak işlem yapmak mümkündür. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde gerekli evrakları en yakın şubeye beyan ederek krediyi anında kullanmak mümkündür.

SMS ile Esnaf Kredisi başvurusu için KOLAY yazıp bir boşluk bırakılmasının ardından işletme sahibinin T.C. kimlik numarasını yazarak 3422’ye kısa mesaj göndermesi yeterlidir. SMS ile yapılan başvuruya olumlu yanıt alınmasının halinde yine gerekli belgeler ile en yakın Fibabanka şubesinden kredi kullanılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.