Esnafa KOBİ Destek Kredisi

Esnafa KOBİ Destek Kredisi Kampanyaları

Küçük ve orta büyüklükte işletmelere genel olarak KOBİ denilmektedir. KOBİ tanımı içerisinde vergi levhalı olarak faaliyetlerini sürdüren esnaf ve işletmelerin bankalar ve finans kuruluşları aracılığı ile kullanmış oldukları kredi türüne ise KOBİ Kredisi denilmektedir. Bir diğer adı ile esnaf kredisi olarak tanımlanan KOBİ kredileri, yönetmelikteki şartlar çerçevesinde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler arasındaki esnafların düşük faizli ve kolay ödeme koşulları ile işlerini geliştirmek amacı ile bankalardan alacak oldukları bir destek kredisi olarak da ifade edilebilmektedir.

Genellikle 36 ay vade seçeneğine sahip olan Esnafa KOBİ Destek Kredisi seçenekleri “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik” kapsamında yer almakta olan şartlar doğrultusunda esnaf yani KOBİ statüsünde bulunan işletmelere verilmektedir. Bu yönetmelik içerisinde yer alan tüm esnaflar bankaların ve finans kuruluşlarının sunmuş olduğu destek paketlerinden ve kredi seçeneklerinden yararlanma hakkına sahiptirler.

Ülke genelinde hizmet vermekte olan pek çok özel ve kamu bankası Esnafa KOBİ Destek Kredisi kampanyaları ve seçenekleri sunmaktadırlar. Sunmuş oldukları bu destek paketlerinin kredi üst limitleri, vade süreleri ve faiz oranları birbirinden değişiklik göstermekle birlikte genellikle işletmenin ihtiyaçlarının karşılanmasını ve desteklenmesini hedeflemektedir.

Halk Bankası Esnafa KOBİ Destek Kredisi

Esnafa KOBİ Destek Kredisi kampanyası düzenleyen bankalar içerisinde ilk sırada yerini alan Halk Bankası, “Esnaf ve Sanatkarlara Destek” adı altında kullanıma açmış olduğu kredi ürününü % 0 faizle başlayan seçenekler ile sunmaktadır. KOBİ ve esnafların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanan bu kredi finansmanı 500.000 TL’ye kadar kullanılabilmektedir.

Halk Bankası’nın sunmuş olduğu esnafa tam destek kredisinde işletme sermayesi ihtiyaçları için 225.000 TL’ye kadar finansman sunulmaktadır. İş yeri ve taşıt alımlarında ise 500.000 TL’ye kadar destek kredisi kullanma şansı bulunmaktadır. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaleti ya da banka tarafından doğrudan kullandırım sayesinde esnafa destek kredilerine ulaşmak mümkündür.

Halk Bankası’nın esnaf ve sanatkarlara sunmuş olduğu farklı kredi destekleri de bulunmaktadır. Sıfır faizli esnaf kredileri, esnaf yatırım kredileri ve esnaf destek paketleri için herhangi bir Halk Bankası şubesini ziyaret ederek detaylı bilgi almak mümkündür.

Yapı Kredi Esnafa KOBİ Destek Kredisi

Yapı Kredi, esnaf ve KOBİ müşterilerinin işletme sermayelerinden ofis ekipmanına, makine yatırımından fuar ve sergi faaliyetlerine kadar olan tüm finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Esnafa KOBİ Destek Kredisi seçeneği sunmuştur. 36 aya varan vade seçeneği ile aylık eşit taksitler halinde ya da 3 ayda bir, 6 ayda bir ya da 6 aya varan geri ödemesiz dönemli seçenek ile finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak sunan Yapı Kredi bankası üst limit bulunmadan acil nakit ihtiyaçlarına yönelik kredi kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Esnafa KOBİ Destek Kredisi dışında bankanın sunmuş olduğu makine donanım kredisi, imalat destek programı, turizm kredisi, sezona hazırlık turizm kredisi, kadın girişimci kredisi, taşıt ve taksi kredisi gibi diğer KOBİ kredileri hakkında bilgi almak için en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret etmek yeterlidir.

Türkiye Finans Esnafa KOBİ Destek Kredisi

Türkiye Finans Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu üyesi olan esnaf ve işletmelere özel destekler ve Esnafa KOBİ Destek Kredisi seçenekleri sunmaktadır. TESK üyesi işletmeler mal ve hizmet alımlarından makine ve teçhizat yenileme ihtiyaçlarına kadar pek çok finansman giderlerinde Türkiye Finans aracılığı ile kredi kullanabilme şansına sahiptir.

Banka tarafından geliştirilmiş olan finansman paketleri içerisinde yer alan hızlı çözüm paketleri, iş yerimi yeniliyorum paketi ve makine ve teçhizat destek paketleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için hayata katılım bankası olan Türkiye Finans şubesini ziyaret ederek bilgi alınabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.