Esnafa Düşük Faizli Kredi

Düşük Faizli Esnaf Kredisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) konut kredilerinde yapmış olduğu düzenlemeler sonrasındaki faiz indirimlerinin ardından nakit ihtiyacı bulunan esnaflar için de geliştirmiş olduğu Esnafa Düşük Faizli Kredi seçeneği ile ayrıcalıklı avantajlar sağlamaktadır. TOBB tarafından geliştirilmiş olan bu düşük faizli esnaf kedisi uygulaması, küçük ve orta ölçekli KOBİ’lerin düşük faizli olarak yararlanabileceği finansman desteğini ifade etmektedir.

KOBİ’lerin yani esnafların düşük faizli kredi seçenekleri ile nakit ihtiyaçlarını karşılamasını amaçlayan bu kredi desteği, %9.90’dan başlayan faiz oranları ile kullandırılmaktadır. Kamu ve özel bankalar aracılığı ile esnafın kullanımına sunulan bu bankalar ile gerekli tüm anlaşmaların yapılması ile birlikte tüm esnaflar kredi kullanım koşullarını sağlayarak nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranları ile giderebilmektedirler.

Vakıfbank Esnafa Düşük Faizli Kredi

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu Esnafa Düşük Faizli Kredi seçeneğini “Esnafa Halden Anlayan Kredi Kampanyası” olarak kullanmak mümkündür. 36 aya varan vade seçeneğine sahip olan esnaf kredisi 50.000 TL’ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçların giderilmesine olanak tanımaktadır.  Sabit taksitli ödeme planı, değişken taksitli ödeme planı ve taksit ertelemeli ödeme planı gibi seçeneklerle geri ödeme imkanı sunan bu kredi ile her bir esnaf kendi istediği ödeme planı ile avantaj elde edebilmektedir.

Vakıfbank esnaf kredisi seçeneğinden yararlanabilmek için herhangi bir banka şubesini ziyarete etmek yeterli olabileceği gibi internet bankacılığı üzerinden “Esnafa Halden Anlayan Kredi” seçeneğine online olarak başvuru yapabilmektedirler. Başvuru işlemi esnasında müşteri bilgilerinin ve talep edilen ürün bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi yeterlidir.

Türkiye İş Bankası Esnafa Düşük Faizli Kredi

Türkiye İş Bankası’nın esnafa destek sağlamak amacı ile düzenlemiş olduğu bu kredi kampanyası 6 ay ödemesiz seçeneğe sahiptir. 36 ay vadeli 6 ay geri ödemesiz bu Esnafa Düşük Faizli Kredi ürünü esnafların ve küçük işletmelerin işleri ile ilgili olan nakit ihtiyaçlarını karşılarken aynı anda %1,63 faiz oranları ile kampanyalı olarak yararlanmalarına olanak sunmaktadır. Asgari 3 ay azami 36 ay vade seçeneğindeki bu krediden 150.000 TL’ye kadar yararlanmak mümkündür. Kullanılacak esnaf kredisinin faiz oranları ise esnafların özelinde değişebilmektedir.

Halk Bankası Esnafa Düşük Faizli Kredi

Esnaf ve sanatkarlara destek sağlamak amacı ile Esnafa Düşük Faizli Kredi veren bankalar arasında önemli bir yere sahip olan Halk Bankası, 0 faizle başlayan ve esnafların her türlü ihtiyacını karşılayacak vade sürelerine sahip kredi seçenekleri ile kolaylık sunmaktadır.

Esnafların işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanmasından, işyeri taşıt alımına ve esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri kefaleti ya da Halk Bankası aracılığı ile kullandırım yolu ile sunulan esnaf kredisi seçenekleri bulunmaktadır.

500.000 TL’ye kadar sunulan esnaflara özel bu kredi seçenekleri kredi kullanım amacına göre değişebilmektedir. Sıfır faizli esnaf kredisi seçeneklerinden yararlanmak isteyenlerin ise belirli koşulları ve kriterleri sağlaması istenmektedir. Sıfır faizli Halk Bankası esnaf kredisinden yararlanmak isteyen esnafların, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet göstermesi, ustalık belgesi sahibi olup yeni bir iş yeri kuran esnaf ya da sanatkar olması veya genç girişimci esnaf ve sanatkar olması istenmektedir.

Garanti BBVA Esnafa Düşük Faizli Kredi

Esnafa Düşük Faizli Kredi seçeneği sunan bankalar içerisinde yer alan Garanti BBVA indirimli faizlerle esnafların kredi kullanmasına olanak sunmaktadır. Sunmuş olduğu bu ayrıcalıklı esnaf kampanyası ile tahsilat ve ödemelerin kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır. Üstelik temel bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanılması esnasında da pek çok avantajlardan yararlanma imkanı da elde edilmektedir.

Garanti BBVA’nın sunmuş olduğu esnaf kredisi seçeneklerinde ise; esnafa destek kredisi ve ticari araç kredileri bulunmaktadır. Bu kredi kampanyalarından yararlanabilmek için ise en yakın Garanti şubesini ziyaret etmek yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.