Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi 2021

Mortgage Kredisi yani yaygın olarak kullanılan adı Konut Kredisi, mesken olarak kullanılacak olan konutun üzerine ipotek konulması ile kullanılabilecek bir kredi ürünüdür. İyi bir kredi puanına sahip olan ve aylık gelirini belgeleyebilen tüm tüketicilerin kullanabileceği konut kredisi, yüksek tutarlı ve uzun vadeli bir finansman aracıdır. Bu nedenle konut kredisi kullanımı esnasında yalnızca kredi notu ve gelir durumu değil mesken olarak alınacak konutta detaylı olarak değerlendirilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra her ev konut kredisi için uygun değildir. Bankalar kredi verecek oldukları konutun üzerine ipotek koyarak vermiş oldukları kredi tutarını garanti altına aldıkları için kredi kullanımı esnasında bir takım koşullara ve prosedürlere dikkat etmektedirler. Özellikle tapuda mesken olarak geçen evler, yapı kullanma izin belgesi bulunan evler, projeye aykırı olarak daha sonrasında değişiklik yapılmamış evler, bulunduğu binada yıkım kararı olmayan evler ve %80’i tamamlanmış olan evlere kredi çıkmaktadır.

Gerekli koşulların sağlanmasının ardından kullanılacak kredi tutarı ise evin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’ine kadardır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından belirlenmiş olan bu karar sonrasında ekspertiz sonucundaki rakamın yüksek olması halinde peşinat da o kadar azalmaktadır. Ancak anlaşmaya varılan tutarın altında çıkması halinde ise peşinatın daha yüksek tutulması gerekmektedir.

2021 yılında yapılan düzenlemeler ve bankaların yapmış olduğu çalışma politikalarında yenilikler sonrasında Peşinatsız Konut Kredisi almak mümkündür. Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar aracılığı ile ipotek işlemine başvurarak peşinat derdi olmadan satın alınmak istenen konutun tümüne kredi kullanmak mümkündür. Böylece anlaşmaya varılan tutarın altında bir ekspertiz değeri çıkması halinde daha yüksek rakamlarda peşinat ayarlanmasına da gerek kalmamaktadır.

Garanti Bankası Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar arasında yerini alan Garanti Bankası %100 Mortgage olarak duyurmuş olduğu kampanyasını tüketicilerin kullanımına açmıştır. Bir ev sahibi olan tüketicinin yeni bir ev almak istemesi halinde peşinat ödemeden hem eski hem de yeni alacağı evi ipotek ettirmesinin ardından evin %100’ü değerinde kredi çekebilmesine olanak sunan bu kredi kampanyası 240 aya varan vade seçeneğine sahiptir.

TL cinsinden kullanılabilen Garanti Bankası peşinatsız konut kredisi seçeneğinde faiz tipi sabit ya da değişken olarak belirlenebilmektedir. Ekspertiz değerinin %100’üne konut kredisi kullanılmasına olanak sunan bu kampanya ile farklı ödeme planları seçeneklerinden de uygun olanı tercih etmek mümkündür.

Yalnızca mesken alımları esnasında gerçek kişiler tarafından kullanılabilecek peşinatsız konut kredisi başvurusu için herhangi bir Garanti BBVA şubesini ziyaret etmek mümkün olduğu gibi dijital bankacılık kanalları üzerinden de online başvuru yapmak mümkündür.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

%100 Peşinatsız Konut Kredisi kampanyası düzenleyerek peşinat ödemeden yeni bir ev sahibi olunmasına olanak sunan QNB Finansbank, Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar içerisinde ayrıcalıklı fırsatlar ile tüketicilere avantaj sağlamaktadır. 180 aya varan vade seçenekleri ile satın alınacak evin ekspertiz değerinin %100’üne kredi veren banka sabit faiz oranı ile öngörülebilir ödeme imkanı da sağlamaktadır. %1,50 ile %1,89 oranlarında değişiklik gösteren faizlere sahip peşinatsız konut kredisinde teminat olarak mevcut evin ve satın alınacak evin gösterilmesi istenmektedir. Konut kredisi başvuru işlemleri ise en yakın Finansbank şubelerinden yapılabileceği gibi internet bankacılığı üzerinden de online olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemi sonrasında talep edilen bilgi ve belgelerin bankaya beyanı sonrasında peşinatsız konut kredisi başvurusu değerlendirmeye alınmaktadır. İşlemin onaylanması ile birlikte herhangi bir peşinat ödemeden ipotek ve satış işlemleri tamamlanmış olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.