Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Online alışverişin yaygınlaşması ve internet üzerinden yapılan alışveriş sıklığının gençler tarafından yapılıyor olması bankaların öğrencilere sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin genişlemesine neden olmaktadır. Ayrıca genç ve öğrencilerin online alışveriş alışkanlıklarının büyük bir bölümünde yer alması ve düzenli bir gelirinin de olmaması kredi kartı ihtiyacını beraberinde getirdiği için ülke genelinde hizmet vermekte olan pek çok özel ve kamu bankası Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Düzenli ve belgelenebilir bir gelire sahip olmak bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanabilmek için önemli bir koşuldur. Ancak bankalar çalışma politikalarında yapmış oldukları yenilikler doğrultusunda öğrencilere özel düşük limitli kredi kartı vermektedir. 15 ila 25 yaş aralığındaki tüm öğrencilerin kullanımına açılan bu kredi kartlarının alma ve kullanma koşulları her bir bankada değişiklik gösterse de özel indirim ve kampanyalar ile ayrıcalıklı alışverişlerin yapılmasına olanak sunmaktadır.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar içerisinde yer alan Garanti BBVA, Bonus Öğrenci Genç Kart ile tüm öğrencilerin özel ve farklı kampanyalardan taksitli olarak yararlanmasına yardımcı olmaktadır. Özel indirim ve bonuslardan faydalanma şansı sunan bu kart, 18 ve 25 yaş aralığındaki gençler için sunulmaktadır. Alışveriş kolaylığı, restoranlarda ve kahve zincirlerinde özel bonuslar kazandıran bu kart oyun dünyasında da indirim elde edilmesine olanak tanımaktadır. Geniş taksit seçenekleri ile sınırsız ve ayrıcalıklı avantajlar sağlayan kredi kartı için Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden online olarak başvuru yapılabileceği gibi en yakın banka şubesini ziyaret etmek de mümkündür.

SMS ile öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmek için GENC yazıp 3340’a kısa mesaj göndermek yeterlidir. Kampanyalara katılma olanağı sağlayan bu kart için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yıllık kart üyelik ücreti alınmayan öğrenci kredi kartı ile 18 – 25 yaş aralığındaki tüm öğrencilerin bedavaya ve taksitli alışveriş yapmalarına olanak tanınmaktadır. Ayrıca biriken bonuslar ile birlikte bonus program ortaklarında bedava alışveriş yapılabilmektedir.

VakıfBank Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank sunmuş olduğu Like Card ile Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar arasında ayrıcalıklı fırsatlar sunmaktadır. Gençlere ve öğrencilere sunmuş olduğu bu kredi kartı ile özel sürekli ve ayrıcalıklı kampanyalar düzenlemektedir. World avantajı sağlayan bu kredi kartı e-ekstre kullanıldığında herhangi bir kart ücreti de almamaktadır. Böylece öğrencilere özel indirimler ve ayrıcalıklar ile kredi kartı kullanımına olanak sunmaktadır.

Öğrencilerin kullanımına uygun olarak tasarlanan Like Card, tüm dünyada alışveriş yapabilme şansı vermektedir. Ayrıca alışverişler esnasında özel fırsatlardan yararlanma imkanı da bulunmaktadır. VakıfBank’ın sunmuş olduğu tüm World özelliklerini taşıyan bu kart ile puan kazanma şansı da oldukça yüksektir. Kazanılan tüm puanlar ise para yerine kullanılabilmektedir. Tüm dünyada Visa, MasterCard amblemi olan yerlerde yapılan alışverişlerde her 10 TL’lik alışverişler için 1 World puan kazanma şansı kazandıran bu karta başvuru yapabilmek için Vakıfbank’ın internet bankacılığı üzerinden Like Card Başvur butonunu kullanmak yeterlidir.

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası da Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar arasında bulunmaktadır. İş’te Üniversiteli Kredi Kartı olarak öğrencilerin kullanımına sunmuş olduğu bu kart ile 18 – 25 yaş aralığındaki tüm gençlerin Maxsimum Genç olarak tarzını ve heyecanını rahatlıkla yansıtabileceği ayrıcalıkları bir araya getirmiştir. Çalışan gençlere ve öğrencilere özel sunulan bu karta internet bankacılığı üzerinden online başvuru yaparak sahip olmak oldukça kolaydır.

Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış olan Maximum Genç Kredi Kartı limiti 2.000 TL’ye kadardır. Kartın limiti ise çalışan öğrencinin durumuna ve sektörüne göre değişebilmektedir. Kart limitinin %50’sine kadar taksitli nakit avans ve nakit avans çekilebilmektedir. Ayrıca kart için herhangi bir yıllık kart ücreti de tahsil edilmemektedir.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi bankasının öğrencilere yönelik tasarlamış olduğu kredi kartı Play Kart ile alışverişlerden seyahate kadar tüm alanda ayrıcalıklı harcama yapılmasına olanak sunulmaktadır. Öğrenci belgesi ile yapılan başvuru ile yıllık kart ücreti ödemeden sahip olunan kredi kartı ile tüm fırsatlardan ayrıcalıklı olarak anında yararlanmaya başlamak mümkündür.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar arasında farklı çalışma politikası ile dikkat çeken Yapı Kredi, kefilsiz öğrenci başvuru prosedürüne sahiptir. 18 yaşını doldurmuş olan tüm üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerinde okuyan öğrencileri Play Kart için kefilsiz olarak başvuru yapabilme şansına sahiptirler. Kefilsiz olarak yapılan başvurularda üniversite öğrencileri için değerlendirme kriterleri doğrultusunda tahsis edilebilecek maksimum kredi kartı üst limiti ise 1.300 TL’dir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.