Mesleğe Özel Bankacılık

Mesleğe Özel Bankacılık Nedir?

Bankaların hekim, diş hekimi, hemşire, ebe, sağlık personeli, avukat ve noter gibi profesyonel meslek gruplarına özel oluşturmuş olduğu özel bankacılık programlarına Mesleğe Özel Bankacılık demek mümkündür. Özel bankacılık programları ile hizmet vermekte olan bu bankalar başta kamu çalışanları olmak üzere belirli mesleklere özel sunulan bu hizmetler ayrıcalıklı bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanılması adına tasarlanmaktadır.

Meslek gruplarına özel tasarlanan bu bankacılık programları kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı kullanımlarında belirli meslekleri icra edenlere ayrıcalık tanınması amacını taşımaktadır. Mesleğe Özel Bankacılık olarak adlandırılan bu ayrıcalıklı hizmetler genellikle kamu çalışanlarına yönelik de olsa bazı bankalar özel sektörde hizmet vermekte olan meslek gruplarına da ayrıcalık tanıyabilmektedir.

Meslek gruplarındaki kişilerin meslekle ilgili ihtiyaçlarını da karşılamayı hedefleyen bu bankacılık hizmetlerinde özel kredi ve kredi kartları kullanıma açılmaktadır. Avantajlı kredi kartlarının da tahsis edildiği bu meslek grupları ve ayrıcalıklar her bankada değişiklik göstermekle birlikte özel faiz oranları, kredi üst limitleri ve vade süreleri ile oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca dijital bankacılık kanallarının yaygın olarak kullanılmasının ardından Mesleğe Özel Bankacılık programı dahilinde herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı hissetmeden bankalara online olarak başvuru yapılarak istenilen ürünü ve hizmeti anında kullanmak mümkündür.

Mesleğe Özel Bankacılık İşlemleri ve Hizmetleri

Özel bankacılık çerçevesinde hizmet vermekte olan pek çok özel ve kamu bankası bulunmaktadır. Her bir bankanın Mesleğe Özel Bankacılık anlayışı ile sağlamış olduğu işlemler ve hizmetler birbirlerinden farklı olsa da genel olarak para transferleri, kart servisleri, döviz işlemleri, hesap limitleri, kredi işlemleri ve faiz oranları gibi ayrıcalıklı işlemlere olanak sunmaktadırlar. Ayrıca özel bankacılık kapsamında meslek gruplarının ihtiyaçlarına yönelik başta işlem ücretler olmak üzere pek çok avantaj da bulunmaktadır.

Mesleğe Özel Bankacılık Hizmeti Sunan Bankalar

Meslek gruplarının ihtiyaçlarına göre tasarlanan özel bankacılık hizmeti günümüzde pek çok banka tarafından kullanıma açılmışken bu hizmet belirli mesleklere paket içeriği şeklinde sunulmaktadır. Aşağıda yer alan bu bankalar özel bankacılık anlayışı ile bazı meslek gruplarına belirli ayrıcalıklar tanıyarak özel fırsatlar sağlamaktadır.

Garanti BBVA Mesleğe Özel Bankacılık

Mesleğe Özel Bankacılık anlayışı ile hizmet vermekte olan Garanti BBVA meslek gruplarının ihtiyaçlarına yönelik hazırlamış olduğu ayrıcalıklar ile tasarlamış olduğu paketler sunmuştur. Bu paketler içerisinde doktorlara ve pilotlara özel ayrıcalıklar sağlanmaktadır. Garanti Bankası doktor ve pilot paketi ile paketi mesleği doktor ve pilot olan banka müşterilerine ayrıcalıklı kredili ürün kullanımı sunmaktadır. Vadeli mevduat hesaplarında özel faiz oranları sunan bu paketler konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve hisse senedi kredilerinde özel faiz oranları ile avantajlı kredi kullanımına olanak tanımaktadır. Ayrıca avantajlı kredi kartı milleri ile 15.000 mile kadar hediye kazanma fırsatı sunmaktadır. Üye işyerlerinde ise POS komisyon ve blokelerde özel indirim sağlamaktadır.

QNB Finansbank Mesleğe Özel Bankacılık

Meslek gruplarına özel bankacılık anlayışı ile hizmet vermekte olan QNB Finansbank, mesleklere özel bankacılık paketlerinde Hemşirelere ve Doktorlara özel programlar hazırlamıştır. Finansbank Hemşire Bankacılığı ile hemşirelerin geleceklerine daha avantajlı koşullar ile yatırım yapmalarına olanak sunmaktadır. Ayrıcalıklı hizmetler ile bugününü çok daha rahat hale getirmeyi hedefleyen bu program konut kredisinden taşıt kredisine kadar avantajlı kredi kullanımına olanak tanımaktadır. Hemşire bankacılığı hizmetlerinden ise ebe, hemşire ve diğer sağlık memurları yararlanabilmektedir.

Meslek gruplarına özel bankacılık programlarında Doktor Bankacılığı hizmeti de veren Finansbank, sağlığımızın koruyucuları olan doktorlara ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. QNB Finansbank müşterisi olan tüm doktorların yararlanabildiği bu Mesleğe Özel Bankacılık Hizmetleri ile tüm finansal işlemlerinden tatil, seyahat, alışveriş ve eğlenceye kadar olan tüm harcamalarında özel fırsatlar elde etmektedir. İndirimler ve özel kredi kartı kampanyaları ile de finansal yaşamları oldukça kolaylaşmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.