Kripto paraları bozdurmak için borsalar.

Kripto paraları bozdurmak için borsalar.

Kripto paralar, kripto para borsalarında bozdurulur. Türkiye’de kripto para alıp satabileceğiniz birçok borsa bulunmaktadır. Bu borsalarda işlem yapmak için öncelikle hesap açtırmanız gerekmektedir. Hesap açtırma işlemleri mesai saatleri içerinde başvurulduğunda çok hızlı bir şekilde işleme alınmaktadır. Kripto paralarınızı bozdurabileceğiniz borsalar işlem hacmine göre müteakip maddelerde belirtilmiştir.

1. Paribu.com İnternet Sitesi

Paribu.com. Bitcoin (BTC) işlem hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para sitesidir. Kullanımı kolay bir arayüzü vardır. Site üzerinde kripto paraların alınıp satılabileceği bir pazar oluşmaktadır. Kripto paralarını bozdurmak isteyenler, borsa ya üye olduktan sonra ilgili kripto para sekmesini kullanarak alış ve satış emirlerini görebilirler. Kripto paranın bozdurulması için satış kısmına emir girilmelidir. Satış için girdiğiniz emirler eğer en yüksek alıcı fiyatının üzerinde ise sırasını beklemeye alınır, en yüksek alıcı fiyatının altında ise ilk sıradaki alıcılar tarafından satın alınır. Bu şekilde kripto paralarınızı bozdurmuş olursunuz. Genellikle borsa sitelerinde kripto parayı boz diye bir seçenek yoktur. Bozma işlemi satış kısmın emir girilerek yapılır.

2. BTCTurk.com İnternet Sitesi

BTCTurk borsası, Türkiye’de açılmış ilk kripto para borsasıdır. Güvenle kripto paralarınızı bozdurabilirisiniz. İşlem hacmi bakımından Paribu’dan sonra gelmektedir. Kripto paralarını bozmak için ilgili koinin alım satımının yapıldığı kısımda, satış kısmına satış emri girmeniz gerekmektedir.

3. Koinim.com İnternet Sitesi

Koinim borsası BTCTurk’ten sonra Türkiye’de açılmış ilk siteleden biridir. Özellikle Litecoin işlem hacmi bakımından dikkat çekmektedir. Litecoin (LTC) bozduracaklar bu siteyi güvenle kullanabilirler. Kripto paralarını bozdurmak isteyenler ilgili koninin satış kısmına, satış emri girerek güvenle bozdurabilirler.

4. Koineks.com. İnternet Sitesi

Türkiye’de yukarıda belirtilen borsalardan sonra açılan ve uluslararası standartları karşılayan bir borsa olarak faaliyete başlamış bir borsadır. Koin çeşitliliği ve gün geçtikçe artan işlem hacmi ile dikkat çekmektedir. Kripto paralarını bozdurmak isteyenlerin güvenle tercih edebileceği bir başka sitedir. Koin bozdurmak için ilgili koinin sekmesi tıklanarak, alım satım yapılan kısımda, satış kısmına satış emri girilmelidir.

Yukarıda belirtilen sitelerin yanında yeni açılmış borsalarda bulunmaktadır. Ancak dikkate alınması gereken husus ilgili borsanın işlem hacmi bakımından üst seviyelerde olmasıdır. Kripto paralarınızı bozdurduktan sonra hesabınıza geçen Türk Lirasını(TL) ilgili sitenin para çekim kısmından IBAN numaranızı yazarak çekebilirsiniz.

izmir escort

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz