İzmir Mimarlık Ofisleri

İzmir Mimarlık Ofisleri.

İnsanların barınma ihtiyaçlarını gidermek için, sivil ve sanatsal yapıların tasarlanmasına mimarlık mesleği denilmektedir. Tasarlanacak olan binalar ve bina modelleri mimar tarafından seçilir. Usule uygun bir şekilde tasarlanır. izmir mimarlık ofisleri, günümüzde yerleşim alanlarının hızla büyümesine paralel olarak iş alanlarının çok fazla olduğu bir meslek dalı haline gelmiştir.Bu mesleğin en birincil unsuru şüphesiz ki insanlardır. Çünkü tasarlanan binalar, insanların daha sağlıklı bir ortamda, daha konforlu ve iyi şartlarda yaşaması için özel olarak düşünülmektedir. Bu nedenle mimarların alanlarında çok bilgili olmaları ortaya çıkacak olan işin de kalitesini arttıracaktır. Öyle ki çevremizde gördüğümüz her türlü bina mimarların eseridir. Hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri ve evler, tamamen insanların refah seviyesini arttırmak için tasarlanmıştır.

 

İç mimarlık mesleği ise daha çok yaşanılan yerlerin iç kısımlarını dekore etmekle alakalı bir meslek dalıdır. İnsanlar eşya seçiminden, eşya renklerine kadar pek çok konuda görüşlerini bildirerek iç mimarların, yaşanılan mekanlarda daha estetik bir görünüm yaratmaları istenmektedir. Bu meslek dalında çalışan kişilerin pozitif ve yaratıcı bir ruha sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü mimarlık mesleği gereği, çalışkan, özverili ve zevkli kişilere hitap eder. Günümüzde işini  kaliteli şekilde yapan izmir iç mimarlık firmaları ne yazık ki çok fazla değildir. Vero Concept izmir villa iç mekan, ülkemizin en çok tercih edilen firmalarından biri olarak bilinmektedir. Sık sık tercih edilmesinin nedeni ise ortaya çıkardığı iş kalitesinin diğer firmalara oranla çok daha yüksek olmasıdır.

İzmir Mimarlık Ofisi: Vero Concept

Vero Concept izmir mimarlık ofisi; aynı mesleki yaklaşımı paylaşan, Mimar Emre Öztürk (D.E.Ü. 2000) ve Mimar Gonca Ateş Öztürk (D.E.Ü. 1998) yönetiminde 2009 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmektedir. Mimari Proje ve Uygulama alanlarında İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurt dışında çalışmaları bulunmaktadır. Çağdaş mimarlık ilkelerini tasarım prensibi olarak belirleyen Vero Concept Mimarlık, empatik yaklaşımla, yatırımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını, estetik ve malzeme gereklilikleri ile harmanlayarak mimari tasarım yapmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz