Hızlı ve Öfkeli setinde Joe Whatts isimli dublör, kaza sonucu komaya girdi.

Hızlı ve Öfkeli setinde Joe Whatts isimli dublör, kaza sonucu komaya girdi.

Bildiğiniz üzere her bölümü gişe rekorları kıran Hızlı ve Öfkeli, yine gündeme bomba gibi düştü. Yeni filmi 3 Ağustosta seyirci ile buluşacak. Film çoğu kişi tarafından keyifle izlense de film çalışanları ve dublör kişilerin başına gelmeyen kalmadı diyebiliriz.

Filmde ki rolü ile sevilen ve 6 yıl önce geçirdiği trafik kazasında ölen, Amerikalı Aktör Paul Walker, izleyenleri derin bir üzüntüye boğmuştu. Bu seferki talihsiz olay ise bir dublör’ün set esnasında kaza sonucu komaya girmesi gündeme bomba gibi düştü. Bu hafta başı dizinin setinde, bir sahne sonucu düşen Joe Whatts, başından ciddi şekilde yaralanarak komaya girdi. Şu an hala durumu kritik olan aktör yoğun bakımda.

Genelde ünlü aktörler çoğu sahneyi kendileri çekmek ister, fakat öyle bir an gelir ki o sahneyi defalarca deneseler de yapamazlar, bu sefer olaya profesyonel dublörler el atar. Ünlü aktör Jason Statham yaptığı bir açıklamada, dublörlerin gereken saygıyı görmediklerini belirtti. Bir aktörün işini yapmak onları ünlü yapmadığı gibi, onlar kadar kazanamayan bu insanların en azından ödül alması gerektiğinin altını çizdi.

Setteki kaza sonucu komaya giren dublör hakkında açıklamalarda bulunan Jason Statham ‘’çok üzücü bir olay, aileleri için çok zor bir durum, setteki en iyi anlaştığım kişiler dublörlerdir’’ şeklinde konuştu.

Film setlerinde bu tarz olaylar nadir görülse de uzuvlarını kaybedenler, çekimler esnasında hayatını kaybeden insanlar oldu. Güvenlik önlemlerinin daha fazla arttırılmasını isteyen oyuncular, dublörlere daha fazla saygı gösterilmesini istiyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.