Kadın Girişimci Kredisi Veren Bankalar

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadın girişimcilerin desteklenmesi ve aktif iş hayatındaki rollerinin finansal destekler ile sağlanması amacı ile bankaların düzenlemiş olduğu kadın girişimci destek kredileri bulunmaktadır. Bu krediler iş hayatında bulunmak isteyen ya da bulunan kadınların istihdamını sürdürebilmelerini ve girişimlerinin desteklenmesini amaçlamaktadır.

İş hayatı içerisinde kadın girişimci sayısının erkeklere oranla daha az olması sebebi ile kadınların iş hayatına atılmalarını teşvik etmek amacı ile bankaların sunmuş olduğu ayrıcalıklar ve avantajlar oldukça fazladır. Devlet destekli projelere alternatif olarak sunulan bu kredi ürünlerine Kadın Girişimci Kredisi Veren Bankalar aracılığı ile ulaşarak kadınlara tanınmış olan tüm ayrıcalıklardan yararlanmak mümkündür.

Sıfırdan iş kuran kadın girişimci sayısında görülen artışlar sonrasında ülke genelinde hizmet vermekte olan pek çok kamu ve özel banka kredi ve destek paketleri ile finansman destekleri düzenlemektedirler. Böylece kadın girişimciler ve girişimci kadınların projeleri desteklenerek kadınların iş hayatında ön plana çıkması sağlanmaktadır.

Halk Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Türkiye ekonomisine destek veren öncü bankalar içerisindeki Halk Bankası, güçlü Türkiye’nin güçlü kadınları için çalışmalarını yenileyerek sunmuş olduğu kadın girişimci desteklerini genişletmiştir. İlk kez iş kuracak ya da işini kurmuş olan kadın girişimcilerin ihtiyaç duymuş olduğu finansmana erişimlerini kolaylaştıran Halk Bankası, Kadın Girişimci Kredisi Veren Bankalar arasında ayrıcalıklı fırsatlar sunarken kadınların iş hayatına atılmalarını teşvik etmek ve cesaretlendirmek amacı ile düzenlemiş olduğu paket programını kullanıma sunmuştur.

İlk işini kurmuş kadın girişimcilere 100.000 TL, yeni işini kuracak olan veya 6 yaşını geçmemiş işletme sahipleri kadın girişimcilere 50.000 TL’ye kadar sağlamış olduğu kredilerin 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere 36 ay vade seçeneği bulunmaktadır. Aylık eşit taksitler halinde geri ödeme olanağı sunulan kadın girişimci destek kredilerinde ödemesiz döneme ait faizler ise 3 ayda bir tahsil edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kredi vadesi boyunca kadın girişimcilerin yapmış olduğu tüm para transferlerinden havale ve EFT ücretleri tahsil edilmemektedir.

Halk Bankası’nın sunmuş olduğu kadın girişimci destek paketinden yararlanan girişimci kadınlara mevcut kredi limiti kapsamında asgari 5.000 TL kredili mevduat hesabı ve asgari 5.000 TL ticari kredi kartı limiti tanımlanarak finansal ihtiyaçlarına ek olarak destek sağlanmış olmaktadır.

Garanti BBVA Kadın Girişimci Kredisi

Kadın Girişimci Kredisi Veren Bankalar arasında ayrıcalıklı fırsatları ile dikkat çeken Garanti BBVA, sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve kadınların toplumsal gelişimdeki, ekonomideki ve aktif katılımındaki öneminin altını çizerek kadın girişimci destek kredi paketleri düzenlemiştir. Kadınların iş hayatındaki finansmana erişimlerini kolaylaştıran Garanti Bankası, belirli yatırım projesine sahip olan ya da mevcut işletmesini genişletmek isteyen kadınlara 60 aya varan vade seçeneklerine sahip kredi sunmaktadır.

Özel faiz oranlarına sahip ihtiyaç ve yatırım kredileri ile tahsilat ve ödemelerin kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlayan Garanti Bankası yerel ve ulusal piyasalarda rekabet etmek isteyen tüm kadınları herhangi bir Garanti Bankası şubesine davet etmektedir. Garanti BBVA kadın girişimci kredileri, kredi üst limitleri ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi için bankanın herhangi bir şubesini ziyaret etmek yeterlidir.

VakıfBank Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimci sayısının arttırılması, iş hayatındaki kadın katılımının teşvik edilmesi ve kadın girişimcilerin işletme faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyduğu finansal arayışın karşılanmasını sağlamak amacı ile sunulmuş olan kredi ürünlerine VakıfBank aracılığı ile erişmek mümkündür. Kadın Girişimci Kredisi Veren Bankalar arasında ayrıcalıklı finansman desteklerini sunan banka, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan 30.000.0000 USD’lik fon temin ederek katın girişimcilerin kullanımına açmıştır.

Kadın girişimcilere destek paketi içerisinde cazip faiz oranları ile 60 aya varan vade seçeneklerinde kredi kullanmak mümkündür. Ayrıca paket programı içerisinde sunulmakta olan ihracat kredisi ile 84 aya varan vadelerde kadın girişimci iş yeri edindirme kredisine de ulaşmak mümkündür. Bu kredi seçeneğinden ise hem USD hem de EUR para biriminde yararlanılabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kadın girişimci işletmelerine pek çok bankacılık ürün ve hizmetleri esnasında avantajlar ve ayrıcalıklar sağlanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.