İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri

Türkiye İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredisi

Türkiye İş Bankası tarım ve hayvancılık ile ilgilenen üreticilerin ve işletme sahiplerinin işleri ile ilgili ihtiyaç duymuş olduğu finansman türlerine göre tasarlamış olduğu kredi ve ayrıcalıklı bankacılık hizmetleri ile tarım ve hayvancılık sektörüne katkı sağlamaktadır. Tarım ve hayvancılık bankacılığı olarak adlandırmış olduğu bu hizmetler üreticilerin ve işletme sahiplerinin finansal arayışlarına yardımcı olurken aynı anda işlerini büyütmesine de olanak tanımaktadır.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Kredileri, Arıcılık Kredisi, Tavukçuluk Kredisi, Sözleşmeli Üretim Kredisi, Seracılık Kredisi, Organik Tarım Kredisi ve Tarımsal Arazi Kredisi gibi çeşitli finansal türlere sahip olan İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri aşağıda yer almaktadır. Bu krediler ile sermaye ihtiyacından teçhizat ve malzeme tedarikine kadar tüm tarım ve hayvancılık sektörüne ilişkin üreticinin ihtiyacı uygun faiz oranları ve mali koşullarla sunulmaktadır.

İş Bankası Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Kredileri

Hayvancılık sektörü içerisinde bulunan işletmelerin yanında olan İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri içerisinde yer alan büyük ve küçükbaş hayvan kredisi ürünü ile 18 ay ile 36 aya varan vade seçeneklerinde kredi kullanımına olanak sunmaktadır. Süt hayvancılığından, besi hayvancılığına koyundan hayvan alımına kadar işletmelerin faaliyet türlerine göre kullanabilecekleri bu krediler işletme sermayesinin karşılanmasını hedeflemektedir. Esnek ödeme koşulları bulunan bu krediler ile düşük faiz oranları ile yararlanmak mümkündür.

İş Bankası Arıcılık Kredisi

İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri içerisinde dikkat çeken Arıcılık Kredisi, Balı arıdan, krediyi bankamızdan alın sloganı ile ayrıcalıklı avantajlar sunmaktadır. Arıcılık sektöründeki işletmelerin üretim sezonu içerisindeki ihtiyaçlarını ve çeşitli gider kalemleri ile nakliye giderlerini finanse etmek amacı ile sunmaktadır. Bu kredi ürününden 24 aya varan vade seçenekleri ile yararlanmak mümkündür. Ayrıca esnek geri ödeme koşulları ile arıcıların üretim sezonundaki masraflarına kolaylık sunulmaktadır.

İş Bankası Tavukçuluk Kredisi

Etlik piliç yani broiler üretimi yapan üreticilerin işletmelerine ve üretimlerine yönelik olan tüm güncel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan İş Bankası Tavukçuluk Kredisi, et tavukçuluğu kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Üretici işletmenin finansmana ihtiyacı olduğunda kullanabileceği İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri içerisindeki et tavukçuluğu kredisi 24 aya varan vade seçenekleri ve esnek ödeme koşulları ile kullanıma açılmıştır.

İş Bankası Sözleşmeli Üretim Kredisi

Sözleşmeli olarak yapılan üretim, ürünlerin cinsi, miktarları, alım fiyatları, üretim şekilleri, teslim tarihleri, ödeme şekilleri gibi hususların üretici ve alıcı arasında yasal mevzuatlar çerçevesinde sözleşme içerisinde belirlendiği koşullarda gerçekleştirilen bir üretim modeli olarak ifade edilebilir. Bu modelde genellikle alıcı firmalar üreticinin finansman ihtiyaçlarını üstlenmektedir. Bu aşamada İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri içerisindeki Sözleşmeli Üretim Kredisi ile hem alıcı firmanın hem de satıcı firmanın finansal olarak rahatlaması sağlanmaktadır. 12 aya varan vade seçeneklerine sahip kredi ile işletme sermayesi ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

İş Bankası Seracılık Kredisi

4 mevsim boyunca örtü altı sebze ve meyve yetiştiriciliği yapan ya da sıfırdan sera kurmak veya hazır seranın modernize edilmesini sağlamak amacı ile seraya ilişkin ihtiyaçların giderilmesini sağlayan finansman aracıdır. Seraya yapılacak yatırımların yanı sıra işletme ihtiyacı olan tohumdan ilaca ve hatta tüm seracılık malzemelerinin tedarik işlemlerinde kullanılabilen bu kredi ürünün vade süresi 24 aydır. Seracılık yatırımlarında ise 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Esnek ödeme koşullarına sahip bu krediyi fazla üretim dönemlerinde dönem sayısı kadar taksitlere bölünerek ödeme koşulu verilmektedir.

İş Bankası Organik Tarım Kredisi

Organik tarım işi ile uğraşan üreticilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefleyen İş Bankası Tarım ve Hayvancılık Kredileri içerisindeki Organik Tarım Kredisi, 24 aya varan vade seçenekleri ile hasattan hasata deme opsiyonu ile üreticilerin kullanımına açılmıştır. Uygun teminat koşulları ve faiz oranları ile sunulan bu kredi tarımsal faaliyetlerde son dönemde oldukça dikkat çeken organik tarımın desteklenmesini ve üretimin arttırılmasını amaçlamaktadır. Tarım ve hayvancılığın gelişimini desteklemek ve üretimin değerinin arttırılmasını sağlamak amacı ile sunulmakta olan bu kredilerden yararlanabilmek için ne yakın İş Bankası şubesini ziyaret etmek yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.