İnsan sağlığını düşüren mekanların listesi.

İnsan Sağlığını Düşüren Mekanların Listesi.

Sağlık, insanlar için hayatlarındaki en önemli bir etkendir. İnsanların sağlığının korunması için hastaneler, ilaç firmaları, eczaneler ve daha birçok mekan vardır. Aynı zamanda insanların sağlığını kötü etkileyen ve sağlıklarını koruma olasılıklarını düşüren birden fazla mekan bulunmaktadır. Çoğu insan kahvaltılarını dışarıda, restoranlarda yapmaktan hoşlanıyor. Fakat kişiler sağlıklı kahvaltılarını yaparlarken de sağlıklarını kaybedebiliyorlar. Bulundukları ortamdaki sigara dumanları, ses kirliliği ve daha birçok etken insan sağlığına zarar verebilir. İnsanların hayatını, sağlıklarını tehlikeye atan mekanların listesi şu şekilde sıralanabilir.

Kapalı Mekanlar      

Kapalı çoğu mekanda sigara içilmektedir. Yasalarda kapalı alanda sigara içmek adına ceza bulunmaktadır fakat bu kanunu uygulamayan birçok mekan vardır. Bir kahve içmek için girilen bir mekanda sigara dumanları yüzünden hayat çok büyük zorluklara, sağlık oldukça tehlikeli durumlara sokulabiliyor. Aynı zamanda kapalı alanlardaki havanın yetersizliğinden dolayı akciğerlerin ihtiyacı olan oksijen alımında büyük bir sıkıntı oluşmaktadır.

 Barlar           

Barlar, insanların eğlenmek, alkol içmek ve hayatlarına eğlence katmak için gittikleri bir mekandır. Fakat işin kötü kısmı oradaki içeceklerde başlıyor. Alkolün en büyük zararlarından birisi beynin fonksiyonlarını tam yerine getirememesidir. Alkolün hücrelere uygulattığı hormon sayesinde insanlar ”sarhoş olmak” olarak adlandırdığımız duruma giriyorlar. Bu da insanların doğru ve mantıklı düşünmesini engelleyip çok kötü sonuçlar doğurmasına yol açıyor.

İnternet Kafeler      

İnsanları ayakta tutan mekanizmaya iskelet deniyor. İnsanların sağlıkları için en önemli etken o iskeleti korumak, sağlıklı tutmak oluyor. Tabi bu koruma işlemi ters hareketler yapmayarak, aynı zamanda dik durarak ve daha birçok pozisyon ile başarılı bir sonuca ulaşıyor. Fakat çoğu gencin ve bazen yetişkinlerin bile gittiği internet kafeler bu omurga sistemini ve vücut iskeletinin yapısının bozulmasına olanak sağlıyor.

İnsanlar bilgisayar ekranına bakarlarken ekrana yaklaşmak için eğiliyorlar, boyunlarını büküyorlar ve ”kambur” denilen pozisyonun oluşmasına yol açıyorlar. Aynı zamanda bilgisayar ekranı, ona bakan gözlerin oldukça fazla radyasyon ve ışığa maruz kalmalarına neden olduğu için göz bozukluklarının oluşmasına yol açıyor.

Hastaneler   

Sağlığımızı korumak için gidilen ve akla en sağlıklı, en temiz ve en hijyenik yer olarak gelen hastaneler, hastalıklardan kurtulmaya yol açsa da aslında hastalıkların oluşmasında baş etken. Hastanelere günde binlerce insan giriyor, koltuklara oturuyor, kapı kollarını tutuyor ve daha birçok aktivite yapıyorlar. Ve herkesin ellerindeki mikroplar temas ettikleri yerlere geçiyor. Bu durum da insanların istemsizce o pis ve hijyenik olmayan yerlere temas ettikleri zaman hastalığı direkt üzerlerine almalarına olanak sağlıyor.

Sağlıklı olarak bilinen hastanelerin hastalıkların başı olduğunu bilen çok insan olsa da istemsizce etrafla iletişim halinde oldukları için temas ettikleri yerlerden istemsizce mikrop kapabiliyorlar. Bu da sağlıkları ve hayat kaliteleri için oldukça tehlikeli ve sıkıntılı bir durum oluşturuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz