Kesin Onaylı Kredi Alma

Kesin Onaylı Kredi Nedir?

Bankacılık ve finans kuruluşlarının sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerden yararlanabilmek için belli koşul ve kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Kredi notunun iyi bir skor bandında olması ve aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmak bu koşullar arasında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle acil nakit ihtiyaçlarının doğması ile bankalara yapılan kredi başvurularında talebin onaylanabilmesi için bir değerlendirme ve ön eleme sürecine ihtiyaç duyulmaktadır. Başvuru sahibine ilişkin gerekli incelemelerin yapılmasının ardından başvuru talebi olumlu ya da olumsuz sonuçlanmaktadır.

Günümüzde bankacılık ürün ve hizmetlerinde yapılan yenilikler doğrultusunda bankalar anında ve hızlı işlem yapabilme olanağı sunmaktadır. Dijital bankacılık kanallarının yenilenmesi ile birlikte bu yenilikler özellikle tüketiciler açısından oldukça avantajlı olmuştur. Hızlı ve anında kredi başvurusu ya da Kesin Onaylı Kredi Alma gibi pratik işlem olanağı sağlayan bu bankalar ile ihtiyaç duyulan acil nakdin finanse edilmesi mümkün olmaktadır.

Kesin Onaylı Kredi Alma işlemi, bankaların kendi müşterileri için düzenlemiş oldukları anında kredi işlemidir. Ön başvuru ve değerlendirme süreci olmadan müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ürünü prosedürsüz olarak veren bu bankalar ile talep edilen kredi tutarı direkt olarak hesaba aktarılmakta ve kullanılabilmektedir.

Kesin onaylı krediler bir ihtiyaç kredisidir. Her banka kendi müşterisi için o müşterisinin kredibilite skoruna ve aylık gelir durumuna bağlı olarak belirli bir finansman ve kredili ürün belirlemektedir. Banka müşterisi ise nakit ihtiyacı doğduğu anda herhangi bir banka şubesine gitme ihtiyacı hissetmeden belgesiz, koşulsuz ve prosedür olmadan dijital bankacılık kanallarından kendi profili için belirlenmiş kriterlerde ve tutarlarda krediyi kullanabilme şansına sahiptirler.

Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Ülke genelinde hizmet vermekte olan kamu ve özel bankalar dijital bankacılık kanalları ile müşterilerine anında hizmet vermektedir. 7/24 işlem yapabilme olanağı sağlayan bu bankacılık kanalları aracılığı ile herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı hissetmeden anında Kesin Onaylı Kredi Alma şansını elde etmektedirler.

Kesin onaylı kredi alabilmek için müşterisi olunan bankanın internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM, telefon bankacılığı ya da SMS ile kredi başvurusu kanalları kullanılarak online olarak günün her saatinde başvuru yapabilmek mümkündür. Başvuru esnasında bazı durumlarda olumsuz yanıt alınabilmektedir. Bu durum kredi notu, kredi tutarı ya da vade süresi ile ilişkili olabilmektedir. Kesin onaylı kredinin olumsuz yanıtlanması halinde herhangi bir banka şubesini ziyaret ederek başvurunun olumsuz yanıtlanması ile ilgili bilgi almak mümkündür.

Olumsuz yanıtlanan Kesin Onaylı Kredi Alma işlemleri genellikle kredi notunun düşük olması ya da talep edilen kredi tutarının yüksek olması ile ilişkilidir. Kredi notunun düşük olması halinde bankalar tarafından risk teşkil edeceğinden kredi notu yükseltme işlemleri ile hızlı bir şekilde iyi bir skor bandına yükselmek mümkündür. Talep edilen kredi tutarının kredi üst limitini aşması ile ilgili bir problem söz konusu ise kredi tutarında ve vade süresinde değişiklik yapılarak tekrar başvuru yapılabilmektedir.

Kesin Onaylı Kredi Alma Şartları

Kesin Onaylı Kredi Alma şartları içerisinde pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususlar her bankada değişiklik gösterebilmektedir. Ülke genelinde faaliyet göstermekte olan pek çok özel ve kamu bankası kredi limitlerini 5.000 ila 50.000 TL arasında tutarken kredi üst limiti banka müşterisinin profiline, aylık gelir durumuna, kredi kullanma sıklığına, mevcut kredi borcuna ve kredi notuna göre artabilmektedir.

Banka bilgileri çerçevesinde müşterisinin aktif bir gelir sahibi olması ve bu gelirini bankaya daha önceden beyan etmiş olması kesin onaylı krediyi kullanma süresini daha da arttırmaktadır. Ancak bazı durumlarda kredi onaylanmış olmakta ancak banka gelir belgesi gibi ek belgelerin bankaya beyan edilmesini talep edebilmektedir. Maaş bordrosu ya da gelir belgesinin beyanı ile birlikte kredi tutarı vadesiz hesaba direkt olarak aktarılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.