PTT İhtiyaç Kredisi

PTT İhtiyaç Kredisi

Aktif Bank ve PTT iş birliği ile sunulan Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi ürünü acil nakit ihtiyacı olan emeklilerin kefilsiz ve şartsız herhangi bir PTT işyerinden kullanabilecekleri emekli kredisi ürünüdür. Nakit ihtiyacı bulunan emeklilerin 80.000 TL’ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarında kullanabilecekleri bu kredi 36 ay vade seçeneği ile ülkenin tüm bölgesindeki PTT iş yerlerinden rahatlıkla kullanılabilmektedir.

%2,79 faiz oranlarına sahip bu kredi ürünü 1.250 TL ile 80.000 TL aralığındaki tutarlarda 3 ila 36 ay vade seçeneğine sahipken 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşlarını PTT işyerlerinden alan maaş müşterilerine özel sunulmaktadır. Müşterilerin yaşları ve vade süreleri 83 yılı geçmeyecek şekilde kredi kullanımına olanak sunulmaktadır.

Kefilsiz şartsız N Kolay kredi olarak adlandırılan Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi faiz oranları emekli maaş müşterisinin kredi notuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hesaplamalarda kullanılan %2,79’luk faiz oranı en yüksek kredi notu bandında hesaplanmış olup, yüksek kredi notuna sahip emekli maaş müşterileri için geçerli faiz oranıdır.

Aktif Bank ve PTT İş birliği ile sunulan bir diğer ihtiyaç kredisi ürünü ise PTT Tüketici Kredisi ürünüdür. Bir ihtiyaç kredisi türü olan bu kredinin üst limiti ise 30.000 TL’dir. 3 ila 36 ay vade seçeneklerine sahip olan ve 30.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarında emekli maaş müşterilerine sunulan bu kredi PTT iş yerlerine gidilerek kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bankacılık ürün ve hizmetlerinde yapılan gelişmeler ile birlikte bankacılık ürün ve hizmetlerine ilişkin işlemler yalnızca şubelerden değil internet şubesi, mobil uygulama, telefon şubesi, ATM ve SMS aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. PTT ve Aktif Bank da acil nakit ihtiyaçları olan emeklilere özel sunmuş olduğu kredi ürünlerinin başvurularını ülkenin pek çok bölgesinde bulunan PTT işyerlerinden kabul ederken aynı anda SMS ile kredi başvurusu yapılmasına olanak sunmaktadır.

Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi başvurusu işlemi için emekli maaşını PTT’den alan emeklilerin PTT işyerlerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaatlar sırasında kredi kullanma talebini bizzat iletmeleri ve nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartı ile başvurması istenmektedir. Başvuru işlemi esnasında Aktif Bank’ın kredi evraklarının doldurulması ve imzalanması gerekmektedir. Gerekli bilgi ve belgelerin beyanı ile birlikte başvuru alınmış olmaktadır. Başvuru sonrasında ise kredi değerlendirmeleri ve hesaplamalar Aktif Bank tarafından yapılmaktadır.

Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi SMS ile Başvuru

Emekli maaşını PTT’den alan kişiler herhangi bir PTT işyerine gitmeden yalnızca bir SMS ile Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi kullanma avantajına sahiptirler. Artık PTT şubesine gitmeden kolayca ve hızlı bir şekilde kredi kullanım olanağı sunan PTT ve Aktif Bank kefilsiz, şartsız ve prosedür olmadan acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak sunmaktadır.

Emekli maaşını PTT iş yerlerinden alan emekliler Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi ürününden yararlanabilmek için büyük harfler ile EMEKLI yazıp bir boşluk bırakarak T.C. KİMLİK NUMARASI (EMEKLİ 12345678901) yazıp 3050’ye SMS göndermeleri yeterlidir. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde herhangi bir prosedüre gerek kalmadan talep edilen kredi tutarı emekli maaş müşterisinin PTT’de bulunan hesabına direkt olarak aktarılmaktadır.

SMS ile PTT Aktif Bank ihtiyaç kredisi ürününden 3 ila 36 ay vade ile 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarında yararlanmak mümkündür. Ancak PTT ve Aktif Bank çalışma politikaları gereği kredi başvurusu sonrasında ek bilgi ve belge talep edilebilmektedir. Bu bilgi ve belgelerin ise PTT iş yerlerine beyan edilmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.