Konut Kredisi 2021

2021 Konut Kredisi Kampanyaları

Konut Kredisi yani Mortgage Kredi, mesken olarak kullanılacak olan konutun üzerine ipotek konulması sonrasında kullanılacak yüksek tutarlı ve uzun vadeli bir kredi türüdür. Konut kredisi alınmak istenildiğinde yüksek tutarlı ve uzun vadeli bir finansman aracı olduğu için öncelikle kullanılmak istenilen kredi tutarı ve ne kadar sürede geri ödeneceğinin planlanması gerekmektedir. Bu planlama sonrasında aylık taksit tutarları belirlenmekte ve daha sonra bankaların Konut Kredisi 2021 seçenekleri incelenerek kredi tekliflerinden en uygun olanı tercih edilebilmektedir.

Konut kredisi tekliflerinde en önemli husus faiz oranlarıdır. Her bankanın sunmuş olduğu kredi üst limiti, vade süresi, kredi kullanım koşulları ve bunlara ek olarak faiz oranları birbirinden değişiklik gösterebildiği gibi aylık taksit ve toplam geri ödenen tutarda farklı olmaktadır. Bu nedenle faiz oranı, aylık taksit tutarı, toplam geri ödenen tutar, ödenecek toplam faiz tutarı, ekspertiz ücreti, banka tahsis ücreti, ipotek bedeli ve yıllık maliyet oranları detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Tüm bunların yanı sıra bankaların sunmuş olduğu Konut Kredisi seçeneklerinde ikinci el ve sıfır konutlar için kredi kullanılabildiği gibi; arsa, ofis, iş yeri, konut geliştirme ve kentsel dönüşüm kredisi gibi seçeneklere ulaşmak da mümkündür. 2021 konut kredisi kampanyaları içerisinde gayrimenkul satın alma amacına uygun olarak bu seçeneklerden yani konut kredisi türlerinden yararlanma şansı da elde edilmektedir. Ayrıca bankalar sıfır peşinatla ve düşük faiz oranları ile anlaşmalı inşaat firmalarından kredi kullanma hakkı da sunmaktadır.

2021 Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi ihtiyaç ve taşıt kredisi türlerine kıyasla uzun vade seçeneğine sahip olan ve yüksek tutarlı bir kredi türüdür. Bu nedenle bankaların vermiş oldukları konut kredisi tutarının geri ödemelerini garanti altına alabilmek için satın alınacak gayrimenkulü ipotek etmekte ve çalışma politikaları ve piyasa koşulları gereğince belirli faizler uygulamaktadırlar.

360 aya varan vade seçeneğine sahip olan Konut Kredisi 2021 kampanyalarında güncel faiz oranları %1,43’e kadar çıkabilmektedir. 120 ay vade ile kullanılan konut kredisi kampanyalarında %1,34 faiz oranları ve en düşük yıllık maliyet oranı ise %17,71 şeklinde görülmektedir.

Bankaların 2021 Konut Kredisi Kampanyaları

Ülke genelinde bireysel işlem yapan tüm özel ve kamu bankaları aracılığı ile konut kredisi ürününden yararlanmak mümkündür. Bu bankalar aracılığı ile kredi kullanılması esnasında konut kredisi eksper değeri ve kullanılabilecek konut kredisi tutarı farklılık gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası 2021 Konut Kredisi

Konut Kredisi 2021 yılı kampanyaları içerisinde ayrıcalıklı fırsatlar sunan Ziraat Bankası, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade ve faiz oranını belirleyerek bireysel ödeme planının oluşturulmasına olanak sunmaktadır. %1,37 faiz oranına sahip konut kredisi seçeneğinden 120 ay vade seçeneği ile yararlanmak mümkündür.

Çalışanın Artısı Konut Kredisi, Konut Ürün Paketi, Emeklinin Artısı Konut Kredisi ve Konut Kredisi olarak özel hazırlamış olduğu kredi seçeneklerinin detayları hakkında bilgi almak ve özel kampanyalardan yararlanmak için herhangi bir banka şubesini ziyaret etmek yeterlidir.

VakıfBank 2021 Konut Kredisi

Konut Kredisi 2021 seçenekleri içerisinde 1.500.000 TL’ye kadar 120 ay veda seçeneği ile kredi kullanımına olanak sunan VakıfBank, %1,41 faiz oranları ile ev sahibi olunmasına olanak sunmaktadır. Bankanın internet bankacılığı üzerinden tercih edilen tutarlarda ve vade sürelerinde hesaplama yaparak kişisel ödeme planına erişebileceği gibi kullanılacak kredinin hesaplamaya dahil edilecek masraflarına da erişmek mümkündür.

Türkiye İş Bankası 2021 Konut Kredisi

Türkiye İş Bankası ev sahibi olmak çok kolay adını verdiği Konut Kredisi 2021 seçeneği ile 120 ay vade seçeneğine sahip 1.000.000 TL’ye kadar kredi kullanımına olanak sunmaktadır. %1,40 faiz oranlarındaki bu kredi finansmanından 2 ay ya da 3 ay ertelemeli olarak yararlanmak mümkündür. Ayrıca ödeme sıklığının 2 ayda bir ya da 3 ayda bir şeklinde tercih edilmesine olanak sunmaktadır. Bankanın konut kredisi kampanyasına erişebilmek için ise bireysel işlemler üzerinden konut kredisine erişerek kredi hesaplaması yapılabilir, hesaplama aracı ile krediye ilişkin tüm detaylara ulaşılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.