ING Bank PTT Kredisi

ING Bank Kredi Postam

ING Bank ve PTT iş birliği ile sunulmakta olan ING Bank PTT Kredisi, tüm PTT müşterilerinin kullanımına açılan anında kredi seçeneğidir. PTT işyerleri aracılığı ile İNG Bank’tan kredi kullanımına olanak sunulan bu özel kredi seçeneği, Kredi Postam kampanyası adı altında PTT çalışanlarına ve emekli maaşlarını PTT’den alan maaş müşterilere sunulmuştur.

PTT emekli maaş müşterilerine ve çalışanlarına sunulmakta olan bu özel kredi faiz oranları ve vade süreleri diğer ihtiyaç kredisi ürünlerine kıyasla oldukça avantajladır. Ayrıca Kredi Postam kampanyası adı altında duyurulan ING Bank PTT Kredisi koşulları içerisindeki en belirgin özellik ise kredinin yaşa bağlı tahsis edilmesidir.

İhtiyaç kredi kampanyasından yararlanmak için PTT emekli maaş müşterilerinin ya da müşterilerinin 75 yaş sınırı koşulunu yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu yaş sınırı koşulu kullanılacak kredinin vade süresinin belirlenmesinde ve kredi üst limitinin değerlendirilmesine önemli bir kriter olarak ele alındığını ifade etmemiz mümkündür.

Kredi Postam Özellikleri

Tüm PTT müşterilerine özel olarak kullanıma açılan ING Bank PTT Kredisi, Kredi Postam kampanyası adı altında tüketicilere sunulurken PTT işyerlerinden 45.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarını 60 aya varan vade seçenleri ile giderme avantajı sunmaktadır.

PTT ING Bank kredisi başvurusu ise oldukça pratik ve hızlıdır. Krediye başvurabilmek için en yakın PTT iş yerlerine müracaat etmek yeterlidir. Başvuru sonrasında talep edilen kredi tutarı anında kullanılabilmektedir. Geri ödemeler ise yine PTT iş yerlerinden yapılabilmektedir.

ING Bank PTT Kredisi Şartları

ING Bank Kredi Postam kampanyası adı altında sunulan ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için bir takım koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca kampanya koşulları çerçevesinde talep edilen kredi tutarından yararlanılabilmektedir.

Tüm PTT müşterilerinin ING Bank kredisi kullanımı esnasında azami kredi tutarı PTT personelleri ve PTT emekli maaş müşterileri için 45.000 TL olarak sınırlandırılmıştır. Kullanılabilecek minimum kredi tutarı ise 1.000 TL’dir. PTT kredisi vade süresi ise azami 60 aydır.

ING Bank PTT Kredisi faiz oranları ise PTT emekli maaş müşterileri için talep edilen kredi tutarlarına göre değişiklik göstermektedir. Emekli maaş müşterileri için faiz oranları; 3.000 TL’ye kadar olan kredilerde %2,74 faiz oranı uygulanmakta, 3.000 TL ile 10.000 TL kredi kullanımlarında %2,49 faiz uygulanmakta, 10.000 TL ile 20.000 TL arasında ise %2.39 faiz uygulanmaktadır. 20.000 TL ve üzeri kredi kullanımlarında ise faiz oranı %2.24 olarak düzenlenmiştir.

Kredi kullanımı sırasında banka politikaları çerçevesinde hayat sigortası zorunlu tutulmuştur. Başvuru işlemleri esnasında ise herhangi bir ek bilgi ve belge talep edilmemektedir. Başvuru işleminde talep edilen kredi tutarının iletilmesi ve nüfus cüzdanının ibraz edilmesi yeterlidir.

Kredi kullanım koşulları esnasında yaş sınırı koşullu önemli bir kriterdir. ING Bank PTT Kredisi kampanyasından 75 yaşına kadar olan PTT müşterileri yararlanabilmektedirler. Kredi kullanım esnasında başvuru sahibinin yaşı ve kredinin vadesi 75 yılı geçmemesi gerekmektedir. Ayrıca kredi kullanım esnasında kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

ING Bank Kredi Postam Başvurusu

Tüm PTT personellerine ve PTT emeklilerine anında kredi kullanma olanağı sunan bu özel kampanyadan yararlanabilmek oldukça kolaydır. Hızlı ve kolay başvuru prosedürüne sahip olan krediden yararlanabilmek için ING Bank’ın herhangi bir şubesini ziyaret etmek yeterlidir. Ayrıca PTT iş yerlerinden hızlı ve kolay başvuru yapılabilmektedir. Başvuru işlemi esnasında PTT personellerinden ve PTT emeklilerinden ek bilgi ve belge talep edilmemektedir. İlgili bankanın kredi talep formunun doldurulmasının ardından başvuru işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.