Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapat

Otokar tarafından geliştirilen ilk elektrikli zırlı araç Akrep 2.

Savunma sanayimize farklı adımlar atan Otokar yeni bir zırhlı araç üretti. Fakat bu seferki zırhlı araç diğerlerinden farklı, düşük termal iz, yüksek hız ve sessizlik özellikleri bu aracın diğer araçlara nazaran daha üstün olduğunu gösteriyor. Türkiye’nin ilk zırhlı aracı olacak.

KOÇ şirketlerinin bünyesinde bulunan Otokar Akrep 2 modelini uluslar arası savunma sanayi fuarında tanıttı. Elektrikli ve 4×4 özelliklerine sahip bu zırhlı araç oldukça ilgi çekiyor.

Aracın özelliklerine gelecek olursak, hibrit teknolojisinden yararlanılmış. Alternatif güç seçenekleri mevcut. Akrep 2 aynı zamanda bilgisayar, haberleşme, hedefleme gibi bir çok ileri düzeyde teknolojiyi içerisinde barındırıyor.

Ekstra kuvvet sağlayacak olan Akrep 2, hafif ateş destek sürümü ile belirtilen hedeflere orta kalibreli silahları ile müdahale edebilecek. Hem personel tarafından hem de komuta merkezli hedef seçebilen akrep 2 türünün şu an için en başarılısı durumunda.

“Otokar tarafından geliştirilen ilk elektrikli zırlı araç Akrep 2.” için 1 yorum yapılmış.

  1. Akreplerin kullanım yeri açısından elektrikli araç olarak güç sağlaması bana oldukça riskli geliyor. Yine de teknoloji ilerledikçe mutlaka alternatf güç seçeneklerinin sayısı ve kullanılabilirliği artacaktır şüphesizki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar