iPhone 7 pilinin ömrü kullanıcıları mağdur etti.

iPhone 7 pilinin ömrü kullanıcıları mağdur etti.

Apple firmasının Amiral gemisi olan telefonu iPhone 7’nin ortaya çıkmasından sonra yapılan testler telefon hakkında kullanıcılara bilgi vermeye devam ediyor. Son yıllarda giderek gelişen akıllı telefon teknolojisi ile beraber en çok satanlar listesinde her zaman ilk sırada bulunan iPhone firması son çıkarttığı telefonda özellik olarak fark yaratsa da batarya konusunda ciddi sorunlar yaşıyor.

iPhone 7 bataryasının gücü ne kadar?

iPhone 7 bataryasında kullanılan gücün 1960 mAh olması telefon kullanıcıların zor durumda kalmasına neden oluyor. Günümüzde üretilen telefonların en çok sorun oluşturan problemlerinin başında gelen batarya konusunda müşterilerine bir türlü istediği performansı sergilemeyen iPhone 7’nin bu telefonunda bulunan batarya ömrü de son derece kötü bir performans ortaya koyuyor. Telefonda bulunan 1960 mAh kapasitesinin yapıla testlerde sınıfta kalması dikkat çekti..

Uluslar arası teknoloji devi bir firmanın yaptığı testte özellikle bu telefon ve piyasalarda yer alan Amiral gemi telefonların karşılaştırmanın yapılmasından sonra iPhone 7 en kötü batarya performansı olan telefon olarak dikkat çekiyor.

Yapılan incelemede HTC firmasının amiral gemi telefonu olan HTC 10 modelinin konuşma süresinde ilk sırada yer aldığı açıklandı. Özellikle ilk olarak konuşma süreleri baz alındığında 1859 dakikalık performansı ile HTC 10 ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada yer alan telefon ise Samsung Galaxy S7 telefonu geliyor. 1579 dakikalık konuşma süresi bulunan bu telefon kendisine 2. Sırada yer buldu. 3. Sırada bulunan telefon ise LG G5 modeli. LG G5 firmasının en güvendiği telefonların başında gelen bu modelinin konuşma süresi ise 1492 dakika olarak dikkat çekiyor. iPhone 7 telefonunun ise konuşma süresi olarak 712 dakika ile sınıfta kaldığını açıklamak istiyoruz.

3G internet hızı baz alındığında inceleme yapan firma yine iPhone 7’nin son derece kötü performans gösterdiğini gözler önüne seriyor.

İnternet hızı kapsamında 790 dakikalık süre ile HTC 10 modeli ilk sırada geliyor. İkinci sırada yer alan ise Samsung Galaxy S7 modeli ve 677 dakikalık bir internet kullanım sunuyor. LG G5 modeli ise 640 dakikalık internet bağlantı süresi sergiliyor. iPhone 7 ise yine 615 dakika ile kendisine amiral gemi telefonlar arasında son sırada yer buldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz