Color OS 7, çok yakında oppo cihazlara android 10 getirecek.

Color OS 7, çok yakında oppo cihazlara android 10 getirecek.

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Android temelli kullanıcı arayüzü Color OS’u geliştirmeye devam ediyor. Şirket, bu sene içerisinde yayınlayacağı Color OS 7 ile birlikte kullanıcılarına Android 10 deneyimi sunacak.
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, Avrupa’da da ürün satışlarını arttırmak için önemli bir çaba sarf ediyor ve çabada da Reno 10x Zoom oldukça öne çıkıyor. Telefon donanım yönünden oldukça etkileyici olsa da yazılım tarafı batılı tüketicilerin ilgisini çekmekten biraz uzak kalıyor. Ancak bu durum yakın bir zaman içerisinde değişebilir. Oppo, Android 10 temelli yeni kullanıcı arayüzünü duyurdu.

Color OS 7, 26 Kasım’da Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenecek olan etkinlikten önce Çin’de duyuruldu. Yeni sürümün MIUI benzeri, Apple’dan ilham alınmış bir tasarım dilinden çok uzak olması beklenmese de Oppo Sans adı verilen yeni bir harf karakterine, yeni renk paletine ve diğer birçok yeni özelliğe sahip olacak.

Yeni sürümle birlikte gelecek olan özellikler arasında sistem geneli karanlık mod ve Focus (Odak) modu bulunuyor. OnePlus telefonlardaki Zen Mode’a benzeyen Focus modu, kullanıcılarının telefondan uzaklaşmasını sağlıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, %25 daha hızlı açılış ve %40 daha verimli bellek yönetimi gibi performans geliştirmeleri de güncellemenin içerisinde bulunacak.

Gizmochina’ya göre Color OS 7 ilk olarak Oppo Reno, Reno 10x Zoom, Reno FC Barcelona Edition, Reno Ace ve Reno Ace Gundam Edition marka telefonlara 25 Kasım’da dağıtılacak. Bu Reno 2, bu modelleri takiben aralık ayında yeni güncellemeye kavuşurken diğer Oppo modelleri yeni yılda Color OS 7’ye sahip olabilecekler.

Oppo’nun eski alt markası Realme, yoluna ayrı bir şekilde devam etse de aynı yazılımı kullanmaya devam ediyor. Color OS 7’nin bir sürümü de X2 Pro gibi Realme cihazlara da yolunu bulacak gibi görünüyor ancak o sürüm, Oppo telefonların aldığından farklı, stok Android’e daha yakın olacak. Ancak Realme cihazlar bu güncellemeye en erken önümüzdeki senenin şubat ayında kavuşabilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.