Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapat

Apple su direncini artıran yeni bir tasarımla gelecek.

Dünya genelinde bir çok telefon üreticisi firma sürekli yenilikler ile karşımıza gelmeye devam ediyor, Bunlardan biri SONY firmasıydı. Z3 ve Z3 compact modelleri ile kullanıcı ile buluşan SONY kullanıcıya kısmen 30 dakika suda kalma, su altı çekimi gibi ağzımızın açık kalacağı özelliklerle karşımıza çıktı. SONY bu modelle istediği hedefe ulaştı, ancak su geçirmezlik özelliği şu an sadece bir hayal.

Apple bu konuda bazı çalışmalar yaptı fakat, Apple da yeteri kadar başarılı olamamıştı. 6S ile başlayan su geçirmezlik özelliği max. 30 dakika su içerisinde kalmanızı sağlıyor. Yeni üretilmiş Tüm apple markaları IP68 sertifikasına sahip.

Apple yeni bir tasarım geliştirerek, su alan kısımların tamamen fiziksel tuşların olduğu bölümden kaynaklandığını ve bu fiziksel tuşların tasarımını suya dayanıklılığını artırmak adına yeni bir patentli çalışma başlattı.

Peki bu çalışma bu tuşlar sudan ne kadar etkilenmeyecek. Apple yaptığı açıklamada %100 bir başarıdan bahsetmese de bu geliştirilen tuş tasarımının oldukça etkili olacağının sinyalini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar