Windows 10 güncelleştirmesi ve Bluetooth hoparlör sorunu ve çözümü.

Windows 10 güncelleştirmesi ve Bluetooth hoparlör sorunu ve çözümü.

Dünyanın en popüler işletim sistemi olan Windows geçtiğimiz günlerde Windows 10 1903 güncelleştirmesini yayınladı. Bir çok kullanıcı tarafından yüklenen bu güncelleştirme bazı hataları giderse de, farklı sorunları beraberinde getirmiş durumda.

Kullanıcılardan gelen şikayetleri değerlendiren Microsoft, harici Bluetooth hoparlörlerin bağlantı sorunu yaşadığı, ve bağlandığında ses kalitesinin çok düşük olduğu hatta, dahil hoparlör sorunu çekenlerin de bu şikayetler arasında olduğu belirtiliyor.

Bu şikayetler sonrası Microsoft bir makale yayınladı, 18362.267 yapı numaralı Windows 10 sürümlerine özel olduğunu duyurdu.

Geçicide olsa bir çözüm?

 Microsoft’un makalede yayınladığı , 18362.267 yapı numaralı Windows 10 sürümünü kullanıyorsanız, bilgisayarınızdan aygıt yöneticisi’ni kontrol etmenizde yarar var. ‘’Ses, video ve oyun denetleyicileri’’ başlığı altında “Microsoft Bluetooth A2dp Kaynağı” nın yanında göreceğiniz uyarı simgesi, sorunuzu doğrulayan bir işaret olarak karşımıza çıkıyor. Bu işareti de doğruladıktan sonra çözümü uygulamaya geçebilirsiniz.

Bluetooth hoparlörlerin eskisi gibi çalışmasını sağlayan yöntem.

İlk olarak Komut İstemi’ni yönetici olarak açmanız gerekiyor. Bunu, Başlat simgesinin üzerine sağ tıklayıp açılan ekrandan “Komut İstemi (Yönetici)”yi seçerek yapabilirsiniz. Açılan ekranda komut satırına sfc /scannow​ komutunu yazarak Enter’a basmalısınız. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğini de ekleyelim. Bu komut, eksik veya bozuk dosyaları onararak sorunu bir sonraki güncellemeye kadar gidermeye yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.