Teknolojisi ile göz dolduran firmalar.

Teknolojisi İle Göz Dolduran Firmalar.

Günümüzde birçok firma teknolojisi ile kullanıcıları kendilerine hayran bırakıyor. Fakat bazı firmalar yaptıkları buluş ve yenilikleri ile tarihe adını yazdırıyor işte o firmalardan birkaçı:

Bosch

Almanya da faliyet gösteren bu firma yaptığı teknolojiler ile göz doldurmakta. Kendi elektron mikroskobunu yapan bu başarılı firma çoğu ihtiyaç duyduğu ürünü kendi yapıyor. Hemen hemen her otomobildeki ecu yani otomobilin beyni olarak adlandırdığımız elektronik işlemciyi de kendisi yapıyor aynı zamanda otomobil endüstrisinde en çok parça tasarlayıp üreten firmadır kendisi.

Apple

Apple’a yer vermesek ayıp olur. Her ne kadar yeni ürünleri birbirinin taklidi olsa da Steve JOBS zamanında çoğu ilki apple firması bulmuştur. Şuan dünyanın en büyük firmalarından olan apple zamanında ilk akıllı telefonu (iphone) ve ilk çok yönlü multimedia aracını (ipod) üretmiştir. Kendine has işletim sistemi ve zekice tasarlanmış arayüzü kullanıcıları her zaman etkilemeyi başarmıştır.

Bugatti

Bugatti volkswagen ailesi bünyesinde yer alan ve süper güçlü hyper tarzda araba üreten bir firmadır. 2005 yılında bugatti veyron modelini tanıttı. Yaptığı muhteşem yenilikler bütün otomobil severlerine göz doldurdu. Çift kavramalı şanzıman, W motor, inanılmaz derecede güçlü fren diskleri araba teknoloji dünyasına bomba gibi düştü.

Xiaomi

Doğunun apple’ı olarak anılan bu firma çin menşeilidir. Yaptığı kaliteli ve uygun fiyatlı telefonlar ve aynı zamanda su ısıtıcısından havluya ampulden akıllı saatlere kadar yüzlerce model ve ürün çeşidine sahiptir. Diğer büyük firmalara göre daha uygun fiyatlı olmasına karşın kalitesinden ödün vermiyor. Son iki yılda ciddi bir şekilde telefon pazarında yer edinmeye başladıysa da ileride birinciliği kolay kolay kaptıracağı düşünülmüyor.

Nvidia

Çoğu oyuncunun ve bilgisayarla uğraşan insanları bildiği üzere nvidia muhteşem ekran kartları yapar. Her ne kadar intel ve amd gibi işlemci firmaları bir ara nvidia ile savaş ilan etseler de nvidianın büyümesine engel olmamışlardır.

Zamanında gtx serisi büyük olay yaratmıştı ve herkesin hayranlığını kazanmıştı. Şimdi ise rtx serisi ile oyuncuların hayallerini süslüyor. Elektronik kalitesi, yazılım alanındaki profesyonelliği ve üst düzey performansı ile firmayı bir anda kullanıcıların gözdesi haline geldi.

http://www.mersinpergole.com/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz