Teknolojik olarak yükselen büyük şirketler.

Teknolojik Olarak Yükselen Büyük Şirketler.

Dünyada ve Türkiye’de teknolojik olarak yükselen şirketler son yüzyıllarda kendini daha çok göstermeye başladı. Teknolojinin günümüzde işlevi sadece belli bir sistemin üzerinden yapılan işlemler olmaktan çıkıp artık insanların belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda üretmeye, dönüştürmeye başlamıştır. Teknolojinin insanlara etkili ve yararlı hale gelebilmesi ve kullanabilmesi teknolojiyi sunma biçiminden geçmektedir.

2017 Yılında Yükselen Büyük Şirketler ve Faaliyet Alanları

2017 yılının teknolojik olarak yükselen şirketlerin sıralamasında bir yazılım firması olan ‘EMFA Yazılım’ 27519% büyüme oranıyla birinci sıraya yerleşmiştir. EMFA Yazılım Danışmanlık; 2013 yılında alanında başarılı ve nitelikli bir kadro ile hem kamu kurumlarına hem de özel özel kurumlara hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

İkinci sıraya iletişim sektöründe hizmet veren ‘Teknofix’ 14575% büyüme oranı ile kendine yer bulmuştur. Teknofix; saha yönetimi, back-office ve çağrı merkezi hizmetleri ile müşterilerine kaliteli ve güvenilir bir ortam sunmaktadırlar.

İyzico ise listeye 7458% büyüme oranıyla üçüncü sıradan girmiş bir Fintech (Finansal Teknolojiler) şirketidir. İyzico; 2012 yılında değişik alanlarda hizmet gösteren firma finans teknolojiler sayesinde müşterilerin daha hızlı ve güvenli bir ödeme alanı yaratmayı sağlamıştır. İyzico, 29.000’den fazla web sitelerinden Zara, Çiçek Sepeti, sahibinden.com ve bunun gibi birçok alışverişin altyapısını oluşturuyor.

4632% büyümeyle dördüncü sıraya yerleşen ‘Pixery’ bir yazılım firmasıdır. Sundukları ilk uygulama Funimate 2014 yılında Impresso uygulaması ise 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Uygulamalar kullanıcıların ürettiklerini daha eğlenceli ve daha özgün bir hale getirmesi için bu platformu geliştirmişlerdir. Ayrıca Funimate ‘2016 yılının En İyi Uygulaması’ olarak seçilmiştir.

Usishi bir yazılım firması olarak beşinci sıraya yerleşmiştir. Usishi; bilgi akışını topluma daha hızlı aktarmak ve interaktif etkileşimlerle teknolojiye yenilikler katarak daha nitelikli bir marka olmasını sağlamaktır. Verilen hizmetlerin arasında; bilişim teknolojileri hizmeti, Ar-ge faaliyetleri izleme hizmetleri, teknoloji transfer ofisi hizmetleri, kuluçka merkezi hizmetleri yer almaktadır.

Bunun ardından teknoloji olarak yükselen büyük şirketler arasına bir medya şirket olan ‘Hype’ girmiştir. Hype trafik kazanımı (DoubleClick, Instagram vb.) veri analizi ve optimizasyon (visual website optimizer) gibi markalara hizmetler sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz