Tamamen yerli ve milli elektrikli traktör üretime hazır.

Tamamen yerli ve milli elektrikli traktör üretime hazır.

Gün geçtikçe gelişen sanayi teknolojilerine bir yenisi daha eklendi. Ülkemizdeki üretimi tamamlanmış yerli elektrikli otomobil yanı sıra, yerli ve milli olarak gurur duyduğumuz savunma sanayi için üretimine başlanan elektrikli akrep haberini sizlere daha önce vermiştik.

Bu sene ülkemiz üretim bakımından çok güzel geçtiğini söyleyebiliriz. Bu haber çiftçilerimizi yakından ilgilendirmektedir. Üretimine başlanan tamamen yerli ve milli Elektrikli Traktör hakkında bilgi vereceğiz.

Gün geçtikçe artan mazot fiyatları çiftçi tarafından dayanılmaz bir hal almışken bu haber bir çok çiftçi tarafından sevindirici bir haber oldu. Yerli üretilen elektrikli traktör 45 dakikada tam şarj oluyor ve 7 saat çalışabiliyor.

Tarım ve orman bakanımız Syn Bekir PAKDEMİRLİ Ankara da düzenlenen TİGEM gleneksel tarım fuarında açıklamalarda bulunurken bu aracın yakın zamanda seri üretimine geçileceğini duyurdu. Çiftçimizin aynı zamanda geçen yıla oranla yurt dışına 20 kat daha fazla tohum satışı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Elektrikli traktörün teknik özellikleri :

  1. 45 dakikada tam şarj.
  2. Tam şarj ile toplam 7 saat kesintisiz çalışma.
  3. Tam kapasite ile çalışma bedeli 20 TL
  4. Beygir gücü : 105
  5. Bakım masrafı diğer mekanik araçlara göre yok denilebilir.
  6. Yakıt tasarrufu %96
  7. Sessiz çalışma.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz