Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapat

Apple bu sefer baltayı taşa vurdu.

Telefon üreticileri yeni çıkaracağı mobil cihazlar için OLED teknolojisi kullanmakta, ve bunların teknoloji devlerinden birisi Apple geçtiğimiz günlerde dahil olmuştu. Samsung ile aralarında yapılan sözleşme gereği 100 milyon adet OLED panel anlaşma zorunluluğu vardı.

Samsung üreteceği OLED paneller için kompakt bir servis üretim ağı oluşturmak adına kendini sağlama almak için sözleme şartlarına 100 milyon adet OLED panel alması gerektiğini belirtti. Apple bu maddeye rağmen alacağını belirtti. Fakat Apple istediği satış çizgisine ulaşamadığı için bu panelleri satın alamadı.

Sözleşme şartları gereği Apple şartları yerine getiremediği için Samsung’a her bir OLED panel için ceza ödemek zorunda kaldığı medyaya sızdırıldı. Apple’ın samsung’a ödeyeceği ceza 86 milyon dolar olduğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde Apple bu zorlukla nasıl başa çıkacak merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar