Popüler uygulama FaceApp yeteri kadar güvenlimi.

Popüler uygulama FaceApp yeteri kadar güvenlimi.

Bugün size kısa zamanda popüler olmuş bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bu uygulama ismi ‘’FaceApp’’. Bu uygulama beraberinde kullanıcılar üstünde çeşitli gizlilik endişelerini de beraberinde getirmiş bulunuyor. FaceApp uygulama geliştiricisi konu hakkında bir açıklama yayınladı.

Yayınlandığı gün yeni bir uygulama gibi görülse de aslında, FaceApp yeni bir uygulama değil, fakat yapılan sosyal medya paylaşımlarından sonra yeniden popüler oldu. Rus Wireless Lab şirketi tarafından geliştirilen FaceApp #AgeChallenge etiketi ile tüm sosyal medyada popüler, trend bir içerik haline dönüştü.

Wireless Lab şirketinin yapmış olduğu açıklama :

Kullanıcılarımızın yüklemiş olduğu fotoğraflar yükleme tarihinden 48 saat içerisinde sunucularımızdan silinmektedir. Kullanıcılardan gelen verilerin silinmesi talebini ise kabul etmekteyiz. Destek ekibimiz yoğun bir şekilde çalıştığı halde bu isteklere öncelik vermektedir.

Yaptığı açıklama ile halen akıllarda soru işareti bırakan FaceApp yeni çekeceğiniz resmi bulut sunucularına aktardığı, fakat var olan bir resmi bulut sunucularına aktarmadığı anlaşıldı. 2017 yılında da yüz geliştirme uygulaması ile kullanıcıların büyük talebini gören FaceApp geçtiğimiz yıllarda da kullanıcıların aklında büyük soru işareti bırakmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.