Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapat

Trump, ABD’nin huawei ile iş yapmasını istemiyor.

Pazar günü ABD Başkanı Donald Trump, yönetimin şirket için ödemesiz süresinin uzatılıp uzatılmayacağının ağırlığında olduğu gibi ABD’nin Çin’in Huawei ile iş yapmasını istemediğini söyledi.

Reuters ve diğer medya kuruluşları Cuma günü ABD Ticaret Departmanının, Çinli firmanın mevcut şirketlere hizmet verebilmesi için ABD şirketlerinden malzeme satın almalarına izin veren Huawei Technologies’e verilen bir ertelemeyi uzatması beklendiğini bildirdi .

Reuters’in bildirdiğine göre, “geçici genel lisans” Huawei için 90 gün uzatılacak.

Pazar günü Trump, New Jersey’deki Hava Kuvvetleri Birine binmeden önce muhabirlere, ulusal güvenlik nedenleriyle Huawei ile iş yapmak istemediğini söyledi. Trump, “Şu anda iş yapmayacağız gibi görünüyor,” dedi. “Hiç iş yapmak istemiyorum çünkü bu bir ulusal güvenlik tehdidi ve medyanın bundan biraz daha farklı bir şekilde ele aldığına inanıyorum.”

O, Huawei’nin işinin daha geniş bir yasaktan muaf tutulacak küçük bölümleri olduğunu, ancak bunun “çok karmaşık” olacağını söyledi. İdaresinin “geçici genel lisansı” uzatıp uzatamayacağı konusunda bilgi vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar