Kripto para al sat yapılabilen borsalar.

Kripto Para Al Sat Yapılabilen Borsalar.

Kripto paralar, kripto para borsalarında alınıp satılır. Dünyada oldukça yaygın bir hale gelen kripto para piyasasını, Türkiye’de yakından takip etmektedir. Ülkemizde kripto paralara oldukça yoğun ilgi vardır. Talep fazla olduğundan dolayı bir çok kripto para borsası kurulmuştur. Kripto para borsalarının büyüklüğü CoinMarketCap.com verilerindeki işlem hacimlerine göre belirlenir. Bu borsalar işlem hacmine göre sıralanacak olursa;

1. BTCTurk.com.

Türkiye’de faaliyete girmiş bilinen ilk kripto para borsasıdır. BTCTürk sitesinden Bitcoin (BTC)- Ethereum(ETH) – Litecoin(LTC) – Ripple(XRP) – Stellar (XLM) gibi kripto paraların alım ve satımı yapılabilmektedir.

2. Paribu.com.

Paribu sitesi, Bitcoin (BTC) al sat yapabileceğiniz işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsasıdır. Kullanımı çok kolay bir arayüzü vardır. Son zamanlarda Bitcoinle birlikte Ethereum(ETH) – Ripple(XRP) – Stellar Lumens(XLM) – Cardano(ADA) – Litecoin(LTC) –USDTether- EOS gibi coinler listelenmeye başlamıştır.

3. Koineks.com.

Yenilikçi bir borsa olarak iddialı bir şekilde piyasaya girmiştir. İşlem hacmi yüksek güvenilir bir sitedir. En önemli özelliği çok sayıda coin listeliyor olmasıdır. Bunlar; Bitcoin(BTC) – Ethereum(ETH) – TRON(TRX) – USDTether(USDT) – Litecoin(LTC) -Dogecoin– Dash – Ripple(XRP) – Stellar(XLM) – Nem – Bitcoin Gold(BTG) – Ethereum Classic(ETC)’dir.

4. Koinim.com.

BTCTürk’ten sonra Türkiye’de açılmış ikinci borsa olmasına rağmen kendisini çok geliştirememiştir. Ancak Litecoin ilk olarak bu sitede listelenmiş ve uzunca bir süre LTC günlük hacim bakımından en büyük site olarak kalmıştır. Son zamanlarda kendini geliştirme gayreti içerisindedir. Halihazırda listelenen coinler: Litecoin(LTC) –Bitcoin(BTC)- Ethereum(ETH) –Dogecoin – Dash’dır.

5. Bitfeks.com.

Yenilikçi bir borsa sloganıyla faaliyete başlamıştır. Bu borsadan Bitcoin(BTC)-Litecoin(LTC) ve Digibyte coinleri alınıp satılabilmektedir.

6. Sistemkoin.com.

Yeni ve yenilikçi bir kripto para borsasıdır. Halihazırda işlem hacmi bakımından alt sıralarda olsa da yakın bir zamanda liderliği ele geçirme potansiyeli vardır. En önemli özelliği ise toplamda 156 altcoin bulunduruyor olmasıdır. Diğer bir önemli özelliği de referans sistemine sahiptir. Referans işlemlerinden %20 gibi bir bonus alınabilmektedir. Çok sayıda coin listelendiği için buraya hangileri olduğu yazılmamıştır.

Yukarıda belirtilen kripto para borsalarına gün geçtikçe yenileri eklenmektedir. Bunlardan yeni açılanları; Ovis.com, Coinex.com, Bithesap.com, Piyasacoin.com, ve Digilira.com’dur. Kripto para borsalarında işlem yapacaklar için en önemli kriterler güvenlik ve borsanın işlem hacmidir. Bu alanlarda öne çıkan borsalar da şüphesiz liderlik ipini göğüsleyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz