Cep telefonlarının teknolojik ilerlemesi.

Cep Telefonlarının Teknolojik İlerlemesi.

Her geçen gün yeni bir telefon modeli karşımıza çıkıyor. Yeni özellikleri ile bizleri halen şaşırtmaya devam ediyor. Eski neslin her türlü hatırlayacağı telefonlar vardır. Teknoloji sayesinde telefonlar siyah beyazdan dokunmatiğe kadar ilerlemiştir. Sizde eski telefonların şimdi ki zamana kadar ilerlemesini merak ediyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak öğrenebilirsiniz.

1. Siyah Beyaz Cep Telefonlar

Aslında ilk cep telefonu da diyebiliriz siyah beyaz ekranlı telefonlara. İlk çıktığında çok popülerdi o zamana göre. Hatta çok pahalıydı siyah beyaz telefonlar. Cebe sığması ise onu popüler yapan en önemli özelliklerinden biriydi.

2. Daha Fazla Özellikli Siyah Beyaz Cep Telefonları

Çıktığı yıldan itibaren herkesin hayran kaldığı yeni özellikli siyah beyaz telefon o dönem çok pahalıydı. İçinde yılan ve benzeri oyunlar bile barındıran bu telefon modelleri hatta internet servisinin yeni çıkmasıyla birlikte iyice kendini popüler bir hale getirmiştir.

3. Yeni Çıkan Renkli Cep Telefonları

Uzun zaman geçmeden ileri yıllarda yeni bir teknoloji harikası cep telefonu piyasadaki yerini almıştır. En önemli özeliklerinden biri ise renkli olmasıdır. O zaman çok pahalı olan bu telefonları şimdi bir kaç tl ile alabilirsiniz. Yeni oyun ve internet tarayıcısının çıkmasıyla birlikte o zamanlar internet ortamı biraz daha artmıştır.

4. Kızaklı Ve Daha Büyük Cep Telefonları

Kızaklı telefonların çıkmasıyla birlikte cep telefonları daha şık ve teknik özellikli bir cihaz haline gelmiştir. Bu telefon modellerinin şık görünümü özellikle kadınlar için daha ilgi çekici bir hale gelmiştir.

5. Küçük Dokunmatik Cep Telefonları

Piyasaya sürüldüğü yılda resmen dünyanın en çok konuşulan teknolojik haberlerden biri olmuştur. O dönem çok popüler ve bir o kadar da pahalı olan küçük dokunmatik telefonların farklı modelleri çıkmıştır.

6. Akıllı Telefonlar

O zamanlar yeni bir işletim sistemi olan android artık tüm telefonların vazgeçilmez işletim sistemlerinden biri olmayı başarmıştır. Yüksek grafikli oyunları, uygulamaları ve programları açabilen bu işletim sistemiyle birlikte dokunmatik telefonların gelişimi yüksek derecede hızlanmıştır. Artık nerede olursak olalım hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olan cep telefonları faydası kadar bazı zararları da mevcuttur. Tabi ki birde ios tabanlı işletim sistemini söylemezsek olmaz. Android kadar popüler bir işletim sistemi olan ios markasının kendi cep telefonu vardır. Ve bu cep telefonu en popüler cihazlardan biridir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.