Kapat

Cep Telefonlarının Teknolojik İlerlemesi.

Her geçen gün yeni bir telefon modeli karşımıza çıkıyor. Yeni özellikleri ile bizleri halen şaşırtmaya devam ediyor. Eski neslin her türlü hatırlayacağı telefonlar vardır. Teknoloji sayesinde telefonlar siyah beyazdan dokunmatiğe kadar ilerlemiştir. Sizde eski telefonların şimdi ki zamana kadar ilerlemesini merak ediyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak öğrenebilirsiniz.

1. Siyah Beyaz Cep Telefonlar

Aslında ilk cep telefonu da diyebiliriz siyah beyaz ekranlı telefonlara. İlk çıktığında çok popülerdi o zamana göre. Hatta çok pahalıydı siyah beyaz telefonlar. Cebe sığması ise onu popüler yapan en önemli özelliklerinden biriydi.

2. Daha Fazla Özellikli Siyah Beyaz Cep Telefonları

Çıktığı yıldan itibaren herkesin hayran kaldığı yeni özellikli siyah beyaz telefon o dönem çok pahalıydı. İçinde yılan ve benzeri oyunlar bile barındıran bu telefon modelleri hatta internet servisinin yeni çıkmasıyla birlikte iyice kendini popüler bir hale getirmiştir.

3. Yeni Çıkan Renkli Cep Telefonları

Uzun zaman geçmeden ileri yıllarda yeni bir teknoloji harikası cep telefonu piyasadaki yerini almıştır. En önemli özeliklerinden biri ise renkli olmasıdır. O zaman çok pahalı olan bu telefonları şimdi bir kaç tl ile alabilirsiniz. Yeni oyun ve internet tarayıcısının çıkmasıyla birlikte o zamanlar internet ortamı biraz daha artmıştır.

4. Kızaklı Ve Daha Büyük Cep Telefonları

Kızaklı telefonların çıkmasıyla birlikte cep telefonları daha şık ve teknik özellikli bir cihaz haline gelmiştir. Bu telefon modellerinin şık görünümü özellikle kadınlar için daha ilgi çekici bir hale gelmiştir.

5. Küçük Dokunmatik Cep Telefonları

Piyasaya sürüldüğü yılda resmen dünyanın en çok konuşulan teknolojik haberlerden biri olmuştur. O dönem çok popüler ve bir o kadar da pahalı olan küçük dokunmatik telefonların farklı modelleri çıkmıştır.

6. Akıllı Telefonlar

O zamanlar yeni bir işletim sistemi olan android artık tüm telefonların vazgeçilmez işletim sistemlerinden biri olmayı başarmıştır. Yüksek grafikli oyunları, uygulamaları ve programları açabilen bu işletim sistemiyle birlikte dokunmatik telefonların gelişimi yüksek derecede hızlanmıştır. Artık nerede olursak olalım hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olan cep telefonları faydası kadar bazı zararları da mevcuttur. Tabi ki birde ios tabanlı işletim sistemini söylemezsek olmaz. Android kadar popüler bir işletim sistemi olan ios markasının kendi cep telefonu vardır. Ve bu cep telefonu en popüler cihazlardan biridir.

“Cep telefonlarının teknolojik ilerlemesi.” için 7 yorum yapılmış.

  1. ilk olarak karşımızı nokia 5110 lar ve o meşhur yılan oyunuyla birlikte telefonun cok sağlam olması ve üzerinden araba gecse bişey olmaması gibi ön plana nokia cıkmıştır. sonra görüntü kalitesi acısından daha kibar olan 3310 lar. sonrasında artık yavaş yavaş renkli ekranlara farkı modeller ve markalarla hayatımıza renkli telefonlar girmişti. bugün ise gelinen noktada artık teknolojide telefon konusunda cağ atlandığını görüyoruz.

  2. Cep telefonlarının teknolojik ilerlemesi sürecine yaşım itibariyle bizzat şahitlik ettim diyebilirim. İlk çıktığında dedeme zorla bir tane telefon aldırmıştım. Ancak telefonun hiçbir anlamı yoktu. Çünkü çevrenizde cep telefonu kullanan olmayınca yapılabilecek bir şey de kalmıyor. Beni eskilere götüren bir yazı oldu. Elinize sağlık.

  3. Cep telefonlarının teknolojik ilerlemesi şaşırtıcı bir dönüşümle oldu. İlk telefonumu anımsıyorum da klasik bir Nokia 6110’du. Bugün gelinen noktada cep telefonları artık tüm işlerimizi global şekilde yürütebildiğimiz inanılmaz cihazlara dönüştüler. Yakın gelecekte cep telefonlar teknolojisinde bakalım nelere şahitlik edeceğiz…

  4. Cep Telefonlarının Teknolojik İlerlemesini Duygu Dolu Okudum İlk Telefonum T10 Sony Ericsoon Kapaklı Ne Havası Vardı Ya Anlatılmaz Karizma Telefondu Şimdi Hurdasını Bİle Bulmak İmkansız

  5. İnanılmaz bir şekilde yeni modeller yeni özellikler kendin alamadı teknoloji fakat çok pahalı o yüzden testlerini anca internetten izleyebiliyoruz alamıyoruz malesef 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar