Araç sigorta sorgulama.

Araç Sigorta Sorgulama.

Devletin tanıdığı imkanlar ve ötv indirimiyle beraber sıfır araç edinenlerin olduğu kadar sene sonu ve sene başı olmak üzere, kış aylarının da etkisiyle bir miktar düşüşe geçen ikinci el araç piyasısında araç edinenlerin aklındaki sorulardan bir tanesi araç, araba sigorta sorgulaması olmaktadır.

Bunun yanında sigorta zorunlu olarak yapıldığı ve senelik olduğu için sigorta süresi dolan araç sahipleri de bu kategoriye girmektedir.

Araç Sigortası Ne Sıklıkla Yenilenir?

Araç sigortası yıllık olarak yapılmakta olup her sene yenilenmesi zorunludur. Sigortayı kaskodan ayıran en önemli özellik her sene zorunlu olarak yapılmasıdır.

Araç Sigorta Fiyatları

Araç sigorta fiyatları aracınızın modeli, yılı, türü gibi durumlar göz önünde bulundurularak artar yahut azalır. Örneğin araç araba​​ ise; hususi kullanım ve ticari araçlara nazaran daha uygun bir fiyat çıkmaktadır.

Şayet durum bundan farklı ise sigorta fiyatları hususi ve ticari olmayan araçlardan bir miktar daha yüksek olarak fiyatlanmaktadır.

Araç Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç sigorta sorgulama işlemi için birçok yere müraacat edilebilir. Bunun yanı sıra ruhsatı kendisinde olan araç sahipleri de doğrudan olmak üzere internetten bu araç, araba​​ sigorta sorgulama hizmetini kullanabilir.

Bu işlem için ilinizde, ilçenizde bulunan araç sigorta şirketleriyle ruhsat ile beraber sorgulatma yapılabilir ve fiyat seçeneği görülebilir.

Araç Sigorta Fiyatları Ne Kadar?

Bu soru sigorta şirketlerinin dahil ettiği sigorta hizmetlerine göre değişim göstermektedir. Bu değişimler kampanya fırsatlarına göre de değişim gösterebilir. Fiyat konusunda bir miktar daha indirim alabilmek adına yapılabilecek en iyi hamle internet sitelerinden ve doğrudan olmak üzere araç sigorta sorgusu yapılmasıdır.

Araç Sigorta Sorgulamada Hasarsızlık İndirimi

Konu üzerinde değinildiği gibi araç sigortasında fiyatlar bazı koşullar göz önünde bulundurularak değişim gösterebilmektedir. Bu değişimlerden en önemlisi geçmiş sigorta poliçelerindeki hasarsızlık durumudur.

Bu poliçelere kaza, doğal afet vb. durumlar işlenmemiş ise sigorta şirketleri bir sonraki sigorta sorgulama durumunda bunu görecek ve bunun için hasarsızlık indirimini araç sahibine sunacaktır.

Yüzdelik dilimler ile sunulan bu indirimi hangi sigorta şirketinin daha fazla uyguladığını ögrenmek için şirketlerin hasarsızlık indirimi oranları araştırılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz