İşletmenizi yeniden keşfetmek için 5 önemli adım.

İşletmenizi yeniden keşfetmek için 5 adım :

Birkaç küçük ve orta ölçekli işletme , son yıllarda yaşanan ekonomik gerilemeden sonra kepenkleri indirmek zorunda kaldılar. Ancak, bazı göstergeler iyileşme belirtileri göstermeye başladığından, işletme sahiplerinin kendilerini kurtarmadan yararlanmak için konumlandırmaları gerekiyor.
Bu makalemizde işinizi yeniden keşfetmek için bu beş adımı sizlere tavsiye ediyor ve bol kazançlar diliyoruz.

1. İş modelinizi inceleyin

Kendine bazı önemli sorular sormanın zamanı geldi. Şu anki konseptin çalışıyor mu? Satışlarınız onların geldiğini düşündüğünüz yerden mi geliyor? Odağınızı veya yapma biçiminizi ayarlama zamanı geldi mi? En iyi gelir kaynaklarını yukarıdan aşağıya doğru kontrol edin ve bu türden daha fazla işlem yapmayı düşünün.

2. Umutsuz hareketlerden kaçının :

Çok fazla şey veya olay gerçekleşirken nefesinizi tutuyorsanız, bir sepete çok fazla yumurta yerleştirdiğiniz anlamına gelir. Hatta birçok işletme sahibi, asla yaşanmayacak olayların tüm beklentilerini ortaya koyuyor.
Bunun yerine, işinizi aşamalı olarak büyütmenin yollarını arayın ve somut bir fayda sağlayacak alanlarda küçük yatırımlar yapın. Örneğin, yeni satış kanallarına genişletin veya etkinliklerini kanıtlamış pazarlama taktiklerini artırın.

3. Kayıp zamanı kurtarın : 

Belki de, işin düşüşünü sürdürmek için ekibinizin iskeleti ile çalışmak zorunda kaldınız, yani sadece kilit işbirlikçilerle ve gerisi olmadan işinizi yapmalısınız. Ancak, toparlanma gerçekleştiği için, birçok cepheye katılmakla meşgul olmamanız önemlidir, böylece büyüme fırsatlarını tanıyabilirsiniz.
Bir seçenek, otomasyona yatırım yapmak için yarı zamanlı bir asistan işe almaktır. Ayrıca internet üzerinden bir satın alma siparişi aracı oluşturmanız veya ihtiyaçlarınızı daha hızlı tanımlamanıza ve çözmenize yardımcı olacak bir müşteri ilişkileri yönetimi programı aramanız önerilir.

4. Büyütün : 

Birçok şirket hayatta kalmak için mücadele ettiğinden, güçlü bir alıcı tabanına sahip olan tamamlayıcı işletmeleri satın alma veya birleştirme ile ilgili fırsatlar sunabilir. Bu şekilde teklifinizi genişletebilir ve pazarın daha büyük bir bölümünü yakalayabilirsiniz. Başka bir deyişle, yolunda bir gelişme öngörerek işinizi şimdi büyütün.

5. Korkuyu unutun : 

Daha da önemlisi kendinizi utandırmayı bırakmanın zamanı geldi. Korkuya dayanan kararlar nadiren etkilidir ve bunun yerine, bir sonraki adımınızın ne olacağını açıkça görmenizi önler. Bu, sistemlerinize ince ayar yapmak ve çabalarınızı yeni ürünler veya hizmetler geliştirmek için yoğunlaştırmak için harika bir zaman sunar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.