Kapat

Apple Watch bir hayat daha kurtardı.

Giyilebilir teknoloji olan Apple Watch bir hayat daha kurtardı. ABD’li teknoloji devi Apple ürettiği akıllı saatlerin insan hayatındaki önemini bir kez daha göz önüne seriyor.

SOS sistemi sayesinde olumsuz durumlarda, doğa afet’lerinde, ve benzeri durumlarda gönderilen çağrıların size en yakın birimlerce haber alınıp ve size kurtar imkanı sağladığını ne derece önemli olduğu bir kez daha görüldü.

ABD’nin en büyük gölü olan Michigan Gölü bu durumlardan birine şahit oldu, ABD li bir geç gölde Jet ski süren Chicago’lu Phillip Esho büyük bir dalga ile karşı karşıya geldi. Gelen dalga sonucu Jet ski alabora oldu. Telefonu suya düşen Chicago’lu Phillip Esho, kolundaki saat yardımı ile SOS göndermeyi denedi. Sinyali alan Chicago polisi en yakın sahil güvenlik arama kurtarma birimlerine haber verdi, çok geçmeden arama kurtarma sahil güvenlik botları, alabora olan genci kurtardı.

“Apple Watch bir hayat daha kurtardı.” için 1 yorum yapılmış.

  1. Apple Watch’un hayat kurtarma özelliği artık Türkiye’de de aktif olsa çok iyi olacak. SOS ancak tanımladığımız yakınlarımıza gönderebiliyoruz. Gün içerisinde kalbimin durduğunu falan düşünüyor saat. Bana haber veriyor. Ancak devamında bana bir katkısı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar