Sağlık bakanlığının mobil uygulaması.

Sağlık Bakanlığının Mobil Uygulaması.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde tüm vatandaşların sağlık sorunlarına çözüm arayan ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çözüm önerileri sunan bakanlıktır. Teknolojinin sürekli kendisini geliştirmesiyle birlikte mobil uygulamaların kullanımı her alanda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı tarafından da kullanılması vatandaşların sağlık işlemlerini ve takiplerini hem daha kolay hem daha hızlı gerçekleştirmesine imkan sağlamıştır.

Günümüzde birden fazla Sağlık Bakanlığına ait mobil uygulamalar kullanılmaktadır. Bu uygulamaların her biri bakan tarafından vatandaşlara tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte mobil uygulamalar sayesinde artık birçok işlem daha hızlı şekilde ve kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Sağlık Bakanlığına Ait Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Gelişen teknolojiye uyum sağlayan Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara hizmet etmesi açısından birçok mobil uygulamayı hizmete sunmuştur. Bu mobil uygulamaların başında MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) gelmektedir. Bu uygulama ile hastalar günün her saatinde bulunduğu ilde istedikleri hastane ve hekimden ya da aile hekimlerinden tüm boş randevuları görerek randevu alma imkanına sahiptirler.

Sağlık Bakanlığına ait diğer mobil uygulamalar ise; e-Nabız, 112 Acil Yardım Butonu ve Aşı Takip Sistemi gibi uygulamalardır. e-Nabız mobil uygulamasında vatandaşlar geçmişe dönük tüm reçetelerini, hastalık geçmişlerini, hastane kayıtlarını görebilmektedir. 112 Acil Yardım Butonu uygulamasında ise ani bir hastalık ve kaza anında sadece bir tuşa basarak sağlık ekiplerini çağırmak mümkün olmaktadır. Acil butonuna basıldığı an kişinin bulunduğu konum sağlık ekiplerinin sistemine gitmektedir. Bu sayede acil sağlık hizmetleri daha hızlı şekilde insanlara ulaştırılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Mobil Uygulamaları Ücretli mi? Nasıl Kullanılır?

Sağlık Bakanlığı mobil uygulamalarını kullanacak olan vatandaşların herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur. bu uygulamaların her biri Sağlık Bakanlığının hizmetlerini iyileştirmeye yönelik vatandaşlara sunduğu ücretsiz uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanabilmek için tek şart; android bir telefon kullanılıyor olmasıdır.

Sağlık Bakanlığının mobil uygulamaları, App Store ve Google Play üzerinden indirilebilmektedir. İphone kullana kullanıcılar “App Store” uygulamasından, diğer cihaz kullanıcıları “Google Play Store” uygulamasından bu uygulamaları ücretsiz indirebilmektedir. Uygulamalar cihaza indirildikten sonra üyelik işlemleri kısa ve hızlı şekilde tamamlanmaktadır. Yönergeler doğrultusunda mobil uygulamalara üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra bu uygulamalar son derece basit kullanım özellikleriyle rahatlıkla kullanılabilmektedir.

izmir escort

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz