WordPress ve Blogger siteleriniz hit alsın.

WordPress ve Blogger siteleriniz hit alsın.

Başarılı bir web siteniz olmasını istiyorsanız şimdi yazacağım 13 maddeyi bence bir kenara not almalısınız, zira bu işinize çok yarayacak, başlıyoruz.

1- Alt yapı seçimi, ve yazılım.

İlk önce kullanıcılarla yazılarınızı buluşturacak sistemi seçmeniz gerekiyor. Zira bu şeçimde dikkatli olun geri dönüş oldukça zor olur. Eğer wordpress tarzı açık kaynak kodu olan bir yazılım istiyorsanız extra size bir alan adı ve hosting gerekmektedir. Blogger tarzı bir sistem düşünüyorsanız her hangi bir ücret ödemezsiniz. Fakat ben her zaman WordPress tarafında olan birisi olarak size tavsiyem wordpress üzerinden başlamanız.

2- Hedef kitlenizi bulun.

Her konuda bilgi sahibi olamayabilirsiniz, bu yüzden bilginizin çok olduğu konular üzerinden ilerleyin, Uzman olduğunuz veya size yakın olan konular üzerinde araştırmalar yaparak ilerleyin. Google trends kullanın.

3- Bloğunuzu tüm arama motorlarına kayıt ettirin.

Bloğunuzu tüm arama motorlarına kayıt ettirmeniz, daha hızlı index almanızı sağlar, Bloğunuzun varlığından tüm dünyayı haberdar edin, böylece bloğunuz arandığında rahatlıkla sizi bulabilsinler.

4- Düzenli gönderiler yapın.

Kendinizi kullanıcı yerine koyun, günlük olarak gezdiğiniz sitelerde ertesi gün aynı içerik görürseniz canınız sıkılır ve çıkarsınız, bu yüzden her gün düzenli içerik girmeye özen gösterin.

5- Özgün yazılar yazın başarılı olmak için bu altın kuraldır.

Eğer bu işe girişecekseniz size ait olan yazıları paylaşmanız gerekmekte. Az yazın fakat cümleler size ait olsun. Arama motorlarının en önem verdiği şey özgün bilgidir. Blog bu amaçla kurulmuştur. Kesinlikle alıntı içerik yayınlamayın.

6- Tasarıma ve görselliğe önem verin.

Blog tasarımınızda özgün olmalı, Kullanıcı beğenmeli sade tasarımlar hedef kitlenizi etkilemez, örnek vermek gerekirse okuyacağımız bir kitabın ilk önce kapağına bakarız, resimler çok dikkatimizi çekmez ise okumayabiliriz.

7- Sosyal medya tanıtımı

Fazla abartmadan sosyal medya ağları kurun, facebook instagram, twitter, pinterest gibi alanlarda sitenizin paylaşımlarını düzenli olarak paylaşın takipleşin. Bu sizin bir anlamda var olma gücünüz.

8- İlginç başlıklar bulun.

Konu aynı olabilir, fakat başlıklar dikkat çekici olmalı, yazdığınız bir içeriğin başlığı okuyucuyu yazıya çeker buna dikkat edin.

9- Kendinize dost blogger edinin.

Arkadaşlarınızla aranızda yazılarınızı paylaşın, karşılıklı link verin ve yorum yapın bu sizin google da yükselmenizi ve backlink almanızı sağlayacak.

10- RSS ve Feederi kullanın.

WordPress hit almanın yollarından biridir. Sitenizde yoksa RSS butonu ekleyin ve kullanıcıların bloğunuza abone olmasını sağlayın yeni yazılarınızdan haberleri olsun.

11- Yazılarınızda etikete dikkat edin.

Yazdığınız yazının sonrasında yazıyı özetleyen anahtar kelimeleri yani tag’ları girin. Etiketler birer anahtar kelimedir, size avantaj sağlar, Site içi seo açısından önemli bir kriterdir.

12- SEO konusunda yardım alın.

Eğer bilginiz yoksa SEO konusunda yardım almalısınız. Sitenizin iç ve dış seo çalışmalarını işinin ehli olan kişilere yaptırabilirsiniz. İç seo sitenizle alakalı düzenleme, dış seo başkalarının sitesinde sizinle alakalı bilgilendirme anlamına gelir.

13- Hit artırma ve hit satın alma gibi uygulamalardan uzak durun.

İlk kullanımda siteniz hit alacaksa bile google tarafından bu tehlikeli ve zararlıdır. Daha başlamadan kaybedersiniz. Siteniz spam siteler arasına girebilir Özellikle bing ve google bu konuda katı kararlar almakta dikkat edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.