Kapat

Avustralya’lı bir balıkçı, geliştirdiği drone ile göl üzerinde uçtu

Avustralyalı bir balıkçı, drone yardımıyla gölün üzerinde sandalyeye bağlı bir biçimde uçtu. Uçuş anı ise video kaydına alındı. Balıkçı Sam Foreman ve arkadaşının, düzenek için 13.460$ harcadığı bildiriliyor. Ekip; drone için 12 motor, 25 akü ve 6 adet 27 inç’lik pervane kullandı. Uçuş anları ise internette yayımlandı.

Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi ( CASA ) videoyu araştırıyor

Australia’s Civil Aviation Safety Authority (CASA) yani Avustralya Sivil Havacılık Güvenliği Otoritesi videonun doğruluğunu araştırıyor. Eğer komite Foreman’ın ve arkadaşının havacılık güvenliği kurallarını ihlal ettiğine kara verirse, ekibin 10.000$’ı aşan miktarda tazminat ödeyeceği düşünülüyor. Video eğer doğruysa; Avustralya’da ilk defa bir kişi drone ile uçarak tarihe adını yazdıracak gibi görünüyor. Ayrıca yetkililer olayın oldukça tehlikeli olduğunu ve birilerinin yaralanmasının muhtemel olduğunu belirtiyor.

“Avustralya’lı bir balıkçı, geliştirdiği drone ile göl üzerinde uçtu” için 1 yorum yapılmış.

  1. Avusturalyalı arkadaş hoş bir zevk yapmış gölün üzerinde. Bu tarz çalışmaları yapan bir rehber arkadaşım var Pakistan’da onlarla aynı şekilde bir şey geliştirmişler ve tırmanış sırasında kullandıkları buna benzer bir teknolojik alet sayesinde önlerini görebilir ve dağcılara güvenli yol gösterimi yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar