Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapat

İşlem Hacmi Yüksek Kripto Para Borsaları.

Kripto paraların yaygınlaşmasının en önemli aracı kripto para borsalarıdır. Kripto para borsalarının en çok tercih edileni ise işlem hacmi yüksek olanıdır. İşlem hacmi, günlük, haftalık veya aylık bazlı olarak yapılan alım satım toplamıdır. Bu yazıda Türkiye’de işlem hacmi en yüksek olan kripto para borsaları ele alınacaktır.

1. Paribu.com Kripto Para Borsası

Kripto paraların ilk çıkan koin Bitcoin (BTC)’dir. Bitcoin en yaygın ve değeri en yüksek olan koindir. Kripto para borsalarının diğer kripto paralarının fiyatları belirlenirken baz aldığı koin bitcoindir. Dolayısıyla işlem hacminin en büyük göstergesi, o sitenin Bitcoin işlem hacmidir. Bir günlük bitcoin işlem hacmi dikkate alındığında Türkiye’nin en yüksek işlemli hacim gören kripto para borsası Paribu.com internet sitesidir. Bu borsa aynı zamanda toplam yapılan işlemler dikkate alındığında, Türk Lirası cinsinden de en yüksek işlem hacimli kripto para borsasıdır.

2. BTCTurk.com. Kripto Para Borsası

Türkiye’de faaliyete geçen ilk kripto para borsası BTCTurk.com sitesidir. İlk kurulan borsa olmasına rağmen işlem hacmi liderliğini Paribu.com’a kaptırmıştır. Buna rağmen Türkiye’de işlem hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para borsasıdır. Sitesinde listelemeye başladığı yeni koinler ile birlikte sürekli gelişim içindedir.

3. Koineks.com Kripto Para Borsası

Koin çeşitliliği ve sunduğu hizmetlerin güvenliği açısından ön plana çıkmıştır. Yeni kurulan bir site olmasına rağmen halihazırda işlem hacmi bakımından Türkiye’nin en yüksek hacimli üçüncü kripto para borsası haline gelmiştir.

4. Koinim.com Kripto Para Borsası

Türkiye’de faaliyete geçen en eski ikinci kripto para borsasıdır. En köklü borsalardan biri olmasına rağmen sağladığı arayüz bakımından kendini güncelleyememiş ve zamanla popülaritesini yitirmeye başlamıştır. Buna rağmen halihazırda işlem hacmi büyüklüğü açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü kripto para borsasıdır. Site son zamanlarda listelemeye başladığı yeni koinler ile pazar payını korumaya çalışmaktadır.

Kripto paraların giderek daha yaygın hale gelmesi ile birlikte kripto para borsalarının sayısı da hızla artmaktadır. Yukarıda belirtilen borsalar haricinde Türkiye’de açılmış bir düzine daha borsa bulunmaktadır. Bu yeni açılan borsalara, işlem hacimleri düşük olduğu için, bu makalede yer verilmemiştir.

“İslem hacmi yüksek kripto para borsalari.” için 1 yorum yapılmış.

  1. İşlem hacmi yüksek para borsalarındaki listenizde ilk dikkatimi çeken benimde üyesi olduğum Koineks. Çok memnun olduğumu belirtmeliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat

Son yazılar