Trump’tan Apple’a tehlike yaratan kararlar
Donanım 8 0

Trump’tan Apple’a tehlike yaratan kararlar

Yayınlanan türlü raporlara dolayı Amerika Bağlı Devletleri yüzde 25 ücret kararını uygularsa bunun yıkık dökük sonuçları olabilir. Yüzünden Çin Millet Cumhuriyeti buna karşıt amma temize çıkma yapabilir ve Apple ürünlerine ve başka Amerikan ürünlerine fazladan amma resim getirebilir.

Donald Trump yönetimi Çin’den yeni ürünlere ana hatlarıyla yüzde 10 resim uyguluyordu. Çin’den yeni gelen ürünlerin sadece 50 Milyar dolarlık kısmına yüzde 25 aidat uygulanmıştı. Ancak Trump, attığı yaklaşık tweet ile bunun değişeceğini, Çin’den ithal edilen bütün ürünlere yüzde 25 resim koyulacağını ifade etti.

Bu yorum -li Donald Trump Apple için çok amma mesele oluşturabilir. Yüzünden Apple, ürünlerinin yaklaşık olarak tamamını Çin’hem ürettiriyor ve ithal kadar Amerika Bitişik Devletleri’ne getiriyor. Bu tespit resmi olarak çıkarsa Apple ürünleri hem Amerika Bağlı Devletleri’nde yüzde 25 bir kat daha pahalı satılacak.

Yapılan araştırmalara dolayı Trump yönetimi bu kararı alırsa ve Apple ürünleri yüzde 25 zamlanırsa şirketin satışları yüzde 20 oranında düşüşe uğrayacak.

Fakat yaklaşık açıklamalara uygun Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump bu kararı farkında bazı şekilde aldı. Trump, Apple ve çeşitli önemli şirketlerin ürünlerini ABD’ayrıca üretmesini istiyor. Kararın hesaplı savaşın yanı kablo, nitekim de alındığı belirtiliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Donald Trump bu kararı uygular mı? Donald Trump Apple ürünleri uygun ayrıca bu kararı alır mı? Yorumlarda belirtiniz.

Author: admin

Teknozone!

Teknozone {admin}

Teknozone!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir