Qualcomm Apple’dan beklentisini açıkladı
Donanım 16 0

Qualcomm Apple’dan beklentisini açıkladı

Qualcomm yılın üçüncü çeyreğine dair gelir beklentisini kamuoyu beraber paylaştı. Bu dönemde şirketin Apple’dan ve sözleşmeden doğan üreticilerden açış telif ücretlerini alacağının altını çizelim. Bu verilere için şirketin 4.5 milyar patates -li 4.7 milyar kafa aralarında bazı bütçe hedefi bulunuyor. Bu hedefte Qualcomm Apple davası birlikte karşılaştırmalı kavrayış sağlanmış olmasının rolü kocaman. Koyulan hedefin -de Apple vasıtasıyla yapılacak ödemeler durum alıyor.

Apple’ın iPad ve iPhone modeller dolayı tekrardan Qualcomm modemleri kullanmaya başlamasıyla Qualcomm’un gelirleri hem de artacak.

Qualcomm ikinci çeyrekteki verilerini keza duyurdu. Buna dolayı bölük yıllık bazda gelirlerini yüzde 5 artırdı, miktar geliri ama 5 milyar kafa oldu. MSM çip sevkiyatları -se yüzde 17 düşüşle 155 milyona geriledi.

Şirketin etkinlik hanım yılın ilk çeyreğinde yüzde 135 arttı. Temiz zevce fakat takvim bazda ikiye katlandı. Şirketin kesme vuruşu başına değeri 0,55 baş oldu.

Qualcomm yaptığı açıklamada tabii başka vadeli çeyreğe hem etrafında öngörülerde bulundu. Çünkü, Apple beraber yapılan uzlaşma mutlaka bu döneme hem de efekt edecek.

Apple ve Qualcomm aralarında ne olmuştu?

İki uygulayımbilim devi Apple ve Qualcomm birbirlerine ters yaptıkları suçlamalarla gündeme gelmişlerdi. Şirketlerin bu konuyla göreceli milyarlarca dolarlık tazmin davaları bulunuyordu. Apple bu süreçte Qualcomm’u fiyatlar konusunda uzun tutmakla suçlamıştı.

Şirketler bir kat daha sonrasında altı almanak küre biçiminde patent lisansı anlaşması keza imzaladı. Apple’ın Qualcomm’a yapacağı para ödemesi konusunda keza anlaşmaya varıldı. Uzlaşma dahilinde Qualcomm, Cupertinolu şirkete birkaç yıl her tarafında parça tedariği sağlayacak.

Hem ders uzlaşma Qualcomm‘un mobil bileşen pazarındaki yerini da sağlamlaştıracak.

Bu anlaşmalardan sonrası her dünyaya yayılan davalar sona erdi.

Author: admin

Teknozone!

Teknozone {admin}

Teknozone!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir